Nasze projekty

Dzięki plastikowym nakrętkom wybudowano studnię w Czadzie

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Ndżamenie-Dembé w Czadzie doczekała się trzech studni głębinowych. Jedna z nich powstała dzięki plastikowym nakrętkom, zbieranym w diecezji tarnowskiej.

pixabay/qimono

Marzeniem każdej z 12 wspólnot, tworzących parafię prowadzoną przez tarnowskiego misjonarza ks. Stanisława Worwę, było posiadanie chociaż jednej studni. Koszt jej wybudowania wynosił ponad 15 tys. zł. Misjonarz postanowił więc jakiś czas temu zorganizować zbiórkę plastikowych nakrętek, a zebrane datki przeznaczyć na ten cel. 

Do wybudowania jednej studni potrzeba było prawie 14 ton nakrętek. Cel ten został osiągnięty, a nawet przebity – do tej pory zebrano 20 ton. Jest już więc duża zaliczka na drugą studnię – mówi ks. Krzysztof Czermak, dyrektor Diecezjalnego Dzieła Misyjnego. W akcję zaangażowało się około 40 parafii. Nakrętki zostały dowiezione do punktu skupu dzięki bezinteresownej pomocy czterech prywatnych firm. W organizacji transportu uczestniczyli członkowie Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego. 

Powstała studnia będzie mogła zaopatrywać w wodę ok. 500 osób:

Reklama
Reklama

Studnie powstały we wspólnotach św. Jacka, św. Klary i św. Kisito. Są to liczne wspólnoty, zamieszkiwane przez katolików, protestantów i muzułmanów, którzy żyją w sąsiedzkiej przyjaźni. W najliczniejszej z nich – wspólnocie św. Kisito studnia została wywiercona dzięki środkom pozyskanym ze sprzedaży plastikowych nakrętek – mówi ks. Krzysztof Czermak, 

W diecezji tarnowskiej działa pięć punktów gromadzenia worków z zakrętkami: w Ciężkowicach, Czchowie, Jadownikach Brzeskich, Słotowej i w Tarnowie w Radiu RDN Małopolska. Inicjator akcji, Ks. Stanisław Worwa i mieszkańcy bardzo dziękują za dar czystej wody i obiecują modlitwę. Pozostałe dwie studnie w Czadzie są darem indywidualnych ofiarodawców.

PRZECZYTAJ: Nieznaczny spadek chodzących do kościoła w 2019 roku

Reklama
Reklama

np/KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę