Nasze projekty
Iga Świątek

Iga Świątek: Dobrze mieć wokół siebie osoby, na które można liczyć. Dla niektórych to marzenie

Iga Świątek razem ze swoim Teamem przygotowała Szlachetną Paczkę. "W tym roku drugi raz przygotowaliśmy Szlachetną Paczkę. Wy też możecie pomóc tym, którym brakuje wsparcia. Ja swoje doceniam jeszcze bardziej i dlatego chcę dzielić się tym, co mam" - powiedziała znana tenisistka.

Reklama

Poczucie wsparcia jest ogromnie ważne. Myślę, że bez tego nie dałabym rady tak dużo wyjeżdżać, cały czas rywalizować. Cieszę się, że mam wokół siebie ludzi, którym faktycznie mogę zaufać. Mimo tego, że tenis jest nazywany sportem indywidualnym, to wiem, że bez nich nie osiągnęłabym tego, co się teraz udaje – wskazuje Iga Świątek.

Chcę się dzielić tym, co mam

Tenisistka przygotowała Szlachetną Paczkę razem ze swoim Teamem. Paczka trafi do młodego małżeństwa – Mateusza i Alicji, którzy jeszcze parę lat temu wiedli normalne życie. Niestety u ich młodszej córki zdiagnozowano dysplazję włóknistą wieloogniskową – chorobę powodującą deformacje kostne, opuchnięcie tkanek i łamliwość kości.

Małżeństwo zostało samo z problemami: samodzielnie finansują operacje i leczenie córeczki. W wyniku tej walki o życie, rodzina żyje bardzo skromnie. Po odliczeniu wydatków zostaje im na przeżycie całego miesiąca 86 zł na osobę – opisano ich historię na stronie www.szlachetnapaczka.pl.

Reklama

Wyobrażam sobie, że życie w takich warunkach jest bardzo ciężkie. Dostosowanie się do nowej sytuacji na pewno też dużo kosztuje, dlatego razem z teamem chcieliśmy pomóc – mówi Iga Świątek.

Jeszcze jest szansa, by pomóc

Tenisistka razem ze swoimi pomocnikami postanowiła sfinansować również półroczną rehabilitację dziewczynki. Chciałabym zaprosić wszystkich do tego, aby włączyli się w akcję pomagania. Dzięki inicjatywie Szlachetnej Paczki zyskujemy w bardzo prosty sposób możliwość wprowadzenia realnej zmiany w życiu wielu ludzi – namawia Daria Abramowicz, psycholożka sportu z Teamu Igi Świątek.

Reklama

Wciąż można włączyć się w tegoroczną Szlachetną Paczkę poprzez wsparcie programu wpłatą. Działanie Szlachetnej Paczki – to, do ilu rodzin są w stanie dotrzeć wolontariusze i jak skuteczną, skrojoną dokładnie na miarę konkretnych potrzeb, mądrą pomoc są w stanie im zaproponować – zależy od tych, którzy wspierają program finansowo.

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce, który prowadzi Stowarzyszenie WIOSNA. Pomoc trafia do najbardziej potrzebujących w ramach Paczki już od 20 lat. Program jest oparty na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie, tym którzy mają trudniej. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują natomiast dedykowaną pomoc.

kw/KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę