Nasze projekty

Zebrano ponad 73 tys. zł na laptopy do nauki zdalnej

Wczoraj zakończyła się zbiórka pieniędzy na zakup laptopów do nauki zdalnej dla uczniów, którą prowadziła krakowska Fundacja Brat Słońce. Dzięki akcji „Laptop pod choinkę” udało się zebrać ponad 73 tys. zł.

pixabay/StartupStockPhotos

W tym czasie pokazaliście, jak jesteście wspaniali, dzieląc się dobrem z potrzebującymi rodzinami. Jak jesteście otwarci na pomoc drugiemu człowiekowi w czasie trudnym dla każdego z nas. Ten rok pandemii dotknął wszystkich, a mimo to nie pozostaliście obojętni na nasze wezwanie – podkreśliła organizacja na swoim Facebook’owym profilu, zwracając się do ludzi dobrej woli, którzy wsparli zbiórkę.

Dzięki akcji „Laptop pod choinkę” pozyskano 73 218,54 zł. Darowizny wpłaciło 256 osób, z czego największa wynosiła 10 tys. zł. 33 komputery trafiły do rodzin z franciszkańskich parafii.

Fundacja Brat Słońce, odpowiedzialna za inicjatywę, została powołana z inicjatywy krakowskiej Prowincji św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. Jej zadaniem jest wspieranie dzieł podejmowanych przez franciszkanów.

Reklama
Reklama

PRZECZYTAJ: Pasterka na balkonie plebanii. Nietypowy pomysł proboszcza z Piłki

np/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę