Masz ulubiony cytat z Biblii? Wrzuć go do sieci z #Biblia

Już w najbliższą niedzielę po raz pierwszy z inicjatywy Franciszka będziemy świętować Niedzielę Słowa Bożego. Stąd pomysł, aby tego dnia zarzucić media społecznościowe naszymi ulubionymi cytatami z Pisma Świętego. Koniecznie z hashtagiem #Biblia.

Inicjatywa wyszła od rzecznika Episkopatu ks. Pawła Rytel-Andrianika. – Internet może pomóc w rozpowszechnianiu Pisma Świętego, w pogłębianiu wiedzy o nim. Dowodem na to są liczne katolickie strony, serwisy i aplikacje poświęcone Biblii. Przybliżają one jej treść, wyjaśniają znaczenie. Pomagają w tym także media społecznościowe mówi pomysłodawca. I dodaje:

Zachęcam do zamieszczania w mediach społecznościowych ulubionych cytatów z Pisma Świętego z hasztagiem #Biblia. W ten sposób dzielimy się Słowem Bożym także w Internecie. A pomoże to wielu osobom w przeżywaniu Niedzieli Słowa Bożego, 26-go stycznia

Niedziela Słowa Bożego będzie obchodzona w Kościele na całym świecie po raz pierwszy. W Polsce były już podobne inicjatywy, jak Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego czy Niedziela Biblijna, ale po raz pierwszy ma to mieć teraz rangę święta papieskiego. Franciszek ogłosił je kilka miesięcy temu we wspomnienie liturgiczne św. Hieronima – pierwszego tłumacza Biblii na język łaciński. Wówczas ukazał się List Apostolski w formie Motu Proprio zatytułowany „Aperuit illis”. Jak zaznaczył Franciszek, święto ma się przyczynić „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.

Reklama
Reklama

 

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę