Nasze projekty

Ks. Mariusz Wilk został wicedyrektorem KBO ŚDM

Ks. Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży, poinformował o mianowaniu ks. Mariusza Wilka na jego zastępcę. Przez najbliższy rok ks. Wilk będzie koordynował pracę biura. "Mam nadzieję, że współpraca z księdzem Mariuszem będzie dla wszystkich pięknym doświadczeniem w drodze ku ŚDM Lizbona 2023!" - napisał w komunikacie ks. Parafiniuk.

W komunikacie opublikowanym na stronie lizbona2023.pl ks. Emil Parafiniuk przedstawił w kilku zdaniach swojego zastępcę. Ks. Mariusz Wilk jest kapłanem diecezji radomskiej. Urodził się 15 lipca 1979 roku, pochodzi z Kowali. 21 maja 2005 r. przyjął święcenia kapłańskie z rąk ówczesnego biskupa radomskiego, Zygmunta Zimowskiego. Po dwuletniej posłudze w parafii św. Łukasza w Radomiu przez rok pracował we włoskiej parafii św. Pawła w Brugherio koło Mediolanu, a następnie rozpoczął studia z zakresu Prawa Kanonicznego na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. Ukończył je obroną pracy doktorskiej, uzyskując w 2014 r. tytuł doktora Prawa Kanonicznego. W czasie studiów ks. Mariusz Wilk posługiwał także w parafii Matki Bożej z Góry Karmel i św. Mikołaja w Montelibretti k/Rzymu.

W latach 2014-2016 wraz z ks. dr. Markiem Adamczykiem był koordynatorem Światowych Dni Młodzieży w Diecezji Radomskiej, a od 2016 roku pełni posługę Duszpasterza Akademickiego. Od ponad 3 lat jest Diecezjalnym Duszpasterzem Młodzieży i Koordynatorem ŚDM w Diecezji Radomskiej, a także Prezesem Fundacji „Młodzi Radom”.

Ks. Mariusz Wilk prowadził zajęcia z zakresu Prawa w Prywatnej Szkole Ochrony Środowiska w Radomiu, a obecnie prowadzi zajęcia z zakresu Prawa na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym. Jak relacjonuje w komunikacie ks. Emil Parafiniuk, jego zastępca zna język angielski i włoski, a pośród jego zainteresowań znajdują się góry i dobra książka.

Reklama
Reklama

„Chcemy pokazać młodym, że Kościół ich nie zostawił”

Ks. Mariusz Wilk, zapytany o nową posługę, powiedział, że przede wszystkim chce skupić się w najbliższym czasie na współpracy z duszpasterzami młodych, by „uświadomić młodym, że Kościół ich nie zostawił”. Trzeba pokazać, że to nie jest populizm, musimy spotkać się i pomyśleć wspólnie, co możemy zrobić, by zadbać o młodych – powiedział ks. Mariusz Wilk. Przyznał, że miniony rok i doświadczenie epidemii pokazały, że nierzadko młodzi nie mają gdzie się podziać. Zadeklarował także, że będzie korzystał z doświadczenia duszpasterskiego wśród młodzieży w diecezji radomskiej.

Nowy wicedyrektor KBO ŚDM wyraził także nadzieję, że wkrótce ruszą pełną parą przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie, które już zostały przesunięte – na rok 2023.

W kwestii duszpasterstwa młodzieży i przygotowania do ŚDM ks. Mariusz Wilk będzie współpracował także blisko z obecnym biskupem radomskim, Markiem Solarczykiem, który jest Przewodniczącym Rady Duszpasterstwa Młodzieży w Episkopacie. Jak przekazał w komunikacie ks. Emil Parafiniuk, nominacji na stanowisko wicedyrektora KBO ŚDM dokonał właśnie bp Marek Solarczyk. „Jednocześnie pragnę poinformować, że przez najbliższy rok ks. Mariusz będzie bezpośrednio koordynował pracę Biura. Jest to związane z planowanym przeze mnie rocznym wyjazdem do posługi poza granicami Polski” – wyjaśnił ks. Parafiniuk. „Mam nadzieję, że współpraca z księdzem Mariuszem będzie dla wszystkich pięknym doświadczeniem w drodze ku ŚDM Lizbona 2023!” – dodał.

Reklama
Reklama

ZOBACZ TEŻ: Poznaliśmy logo ŚDM w Lizbonie

os, lizbona2023.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę