Nasze projekty

Chcesz iść po wodzie? Jeśli patrzysz na Jezusa, nie utoniesz

– Bóg uniża się, by być częścią naszego życia, ale to nie znaczy, że jest słaby. Przez to Bóg pokazuje, że jest mocny miłością – powiedział ks. Marcin Kowalski, który był gościem Poranka Rozgłośni Katolickich "Siódma - Dziewiąta".

Ks. Marcin Kowalski, współautor cyklu „Jutro Niedziela” w Poranku Rozgłośni Katolickich odniósł się do czytań z najbliższej niedzieli. Zwrócił uwagę na objawienie Boga Eliaszowi, które opisuje Księga Królewska. Bóg przychodzi tam w lekkim powiewie wiatru, choć dokoła pojawiały się wichura, trzęsienie ziemi i ogień. – Eliasz być może chciał, żeby Bóg przyszedł jako pełen mocy. A Bóg przychodzi często po cichu. I w takiego ma uwierzyć Eliasz – wyjaśnił biblista i dodał, że fakt, że Bóg przychodzący delikatnie, uniżający się aż do stania się jednym z nas, nie znaczy, że Bóg jest słaby. – Czy nie jest to życie każdego z nas? Przecież każdy z nas doświadcza kruchości i małości – powiedział ks. Kowalski.

Podobnej słabości, niemocy doświadczył Piotr, który jest bohaterem niedzielnej ewangelii. Widzimy go w historii z burzą na jeziorze, którą Jezus ucisza, a potem idzie do apostołów po wodzie. – Chodzenie po wodzie to symbol Jezusa, który ma moc nad światem stworzonym, ale także nad siłami śmierci. Dla Izraelitów każda wyprawa morska była zagrożeniem, byli przekonani że w wodach mieszkają potwory – postrzegali morze jako śmierć. Jezus ma nad tym moc – wyjaśnił ks Kowalski i zauważył, że Piotr idąc po wodzie szedł pewnym krokiem tak długo, jak długo patrzył na Jezusa. – Kiedy Piotr spuszcza wzrok z Jezusa, patrzy w toń, w śmierć, zaczyna tonąć. I to jest nauka dla nas, że dopóki ufamy Jezusowi, dopóty wszelkie burze i niebezpieczeństwa, które niszczą nasze życie, nie mają nad nami mocy. Jeśli przestaniemy na Niego patrzeć, też zawsze jest pomoc, wyciągnięta dłoń Jezusa – powiedział ks. Kowalski.

Cała rozmowa do wysłuchania poniżej

Reklama
Reklama

os

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę