Nasze projekty

Caritas Polska zaprasza na multimedialne widowisko niepodległościowe

50 tys. widzów, gwiazdy polskiej sceny i przejmująca historia rodziny, wpleciona w 100 lat niepodległej Polski - tak zapowiada się niezwykłe widowisko, na które Caritas Polska zaprasza 15 sierpnia do Warszawy.

Widowisko nosi tytuł „Wolność we krwi” i rozpocznie się 15 sierpnia o 20:30 na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Główna bohaterka spektaklu, urodzona 11 listopada 1918 r. będzie opowiadać historię swojej rodziny, w którą mocno wplotły się losy niepodległej Polski.

„W historii naszego kraju bohaterskie postawy Polaków często szły w parze z miłością do Boga i do Ojczyzny. 15 sierpnia, w święto Wniebowstąpienia NMP i Narodowym Dniu Wojska Polskiego, chcielibyśmy serdecznie zaprosić do udziału w wyjątkowym widowisku multimedialnym na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości zachęcamy do przyjęcia zaproszenia i wspólnego doświadczenia artystycznych i duchowych wrażeń” – zachęcają organizatorzy.

Na widowisko zaprasza także występujący w widowisku aktor Radosław Pazura. – To będzie piękny dzień. Chciałbym, byśmy wszyscy wspólnie przeszli przez 100 lat polskiej niepodległości, naszej niełatwej, ale wzruszającej historii – mówi aktor.

Reklama
Reklama

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Na wydarzeniu będzie obecny Bus Caritas – Mobilna Ambasada Niepodległej. Bus odwiedza polskie regiony i diecezje, zachęcając do wspólnego świętowania 100-lecia odzyskania niepodległości. Jej trasa wiedzie przez 100 miejscowości w całej Polsce. Bus Caritas peregrynuje po Polsce z ikoną Maryi Współczującej z Aleppo. Wojna w Syrii trwa dłużej niż największy konflikt w dziejach ludzkości, czyli II wojna światowa. Dotychczas odwiedził 12 diecezji i archidiecezji.

KAI/ad

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę