Nasze projekty

„Jutro niedziela” – czyli warsztaty od słowa do Słowa

Czy znaczenie niedzielnych czytań jest takie oczywiste? Jak rozumieć Ewangelię? W jaki sposób czytać Dobrą Nowinę, aby zmieniała serce? Przyjdź na warsztaty "Jutro niedziela. Od słowa do Słowa" i naucz się czytać Biblię!

Reklama

Warsztaty dla duchownych i świeckich „Jutro niedziela. Od słowa do Słowa.” odbędą się w sobotę, 9 kwietnia, o godzinie 12 w  namiocie Stacji7.pl na warszawskim Placu Zamkowym.  Warsztaty poprowadzą: ks. Przemysław Śliwiński i Aneta Liberacka.


 Zobacz pełny program spotkań w namiocie Stacji7 w czasie Targów!


Reklama
Reklama

Jednym z największych problemów z niedzielną Mszą Świętą, jest to, że na czytaniach, psalmach czy Ewangelii ludzie się po prostu nudzą. Przyczyn może być wiele. Od niezrozumienia języka którym czytania są pisane, przez nieznajomość kontekstu kulturowo-historycznego, a na braku ogólnej wiedzy biblijnej kończąc.

W czasie warsztatów będzie się można nauczyć jak czytać Słowo Boże, jakimi narzędziami się posługiwać i jak je odpowiednio interpretować. Uczestnicy nie dostaną gotowego komentarza, ale inspirację i sposób na wyciągnięcie własnych wniosków z czytanego fragmentu Biblii. Gwarantujemy – Słowo Boże wciąga!


Cykl „Jutro Niedziela” na Stacji7

Reklama
Reklama

Ks. Przemysław Śliwiński – Kapłan Archidiecezji Warszawskiej. Pochodzi z Lubawy. Ukończył studia specjalistyczne na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Santa Croce w Rzymie. Jesienią 2013 roku, objął stanowisko rzecznika prasowego Archidiecezji Warszawskiej oraz dyrektora Archidiecezjalnego Centrum Informacji. Wykłada edukację medialną w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Na Stacji7.pl jest autorem wielu artykułów oraz popularnego cyklu Jutro Niedziela.

Aneta Liberacka – Dyrektor i redaktor naczelna portalu stacja7.pl. Zdobyła doświadczenie w największych firmach informatycznych. Dba o to, by stacja7.pl była miejscem, w którym internetowi podróżnicy – utrudzeni życiowym pędem – będą z ochotą zatrzymywali się, by naładować duchowe akumulatory. Jednocześnie, jako kierownik redakcyjnego pociągu, potrafi zaciągnąć hamulec, gdy pozostała część ekipy zbyt mocno dołoży paliwa do pieca kreatywności. Prywatnie – szczęśliwa żona i mama czwórki dzieci. Pochodzi z Koziebród – miejscowości, w której znajduje się przepiękne sanktuarium Maryjne.

Reklama

Zapraszamy na facebookowe wydarzenie Targów Wydawców Katolickich


Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę