Nasze projekty

Życie na misji to nie scenariusz (4)

Czy Selekowcy mogą trafić do nieba? Takie pytanie zadał mi kucharz braci - Izydor, którego uczyłam dziś piec chleb.

Reklama
Życie na misji to nie scenariusz (4)
Ewelina Krasnowska z dzieckiem z misji

12.02.14

 

Dziś rano wyjechali z Ngaoundaye Lekarze Bez Granic. Jak już wcześniej wspominałam, odwiedzili nasz szpital, a także przekazali środki opatrunkowe. Nasz szpital nie funkcjonuje dobrze, tzn. są na miejscu dwie osoby, które pełnią dyżur, a poza tym nie ma tam nikogo, żadnego chorego, który się leczy. Sala porodowa też nie działa. Kobiety rodzą same na YAKA, bez żadnej opieki medycznej. Tutaj w RCA wiele kobiet nadal rodzi w domach (poród w szpitalu jest płatny i nie wszystkich na to stać).

Reklama

 

Do niedawna działał u nas projekt MAMA Ti NGO – co oznacza w języku Sango "mama w ciąży". Dzięki wsparciu finansowemu z Europy, kobiety mogły rodzić w szpitalu, płacąc o wiele niższą cenę. Taka dopłata do jednego porodu to niecałe 9 Euro. W tej chwili źródło finansowe się wyczerpało i jeszcze na dodatek Seleka sterroryzowała ludność. W mieście nie widać w ogóle kobiet, ponieważ nadal kryją się z dziećmi na polach.

PS: Czy Selekowcy mogą trafić do nieba? Takie pytanie zadał mi kucharz braci – Izydor, którego uczyłam dziś piec chleb. Męcząc się z francuskim usiłowałam mu wytłumaczyć, jak to jest, że póki żyjemy, każdy ma szansę. Ostatecznie to tylko od Boga zależy, to on jest Sędzią sprawiedliwym! Takie miałam dziś ciekawe doświadczenie.

Reklama

 

Życie na misji to nie scenariusz (4)

PS. 2: Wieści z frontu dziś nie ma, nie dotarły do mnie żadne informacje, ale to nie znaczy, że nic się tam nie dzieje…

Reklama

Polecamy wcześniejsze relacje Eweliny Krasnowskiej


Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę