Nasze projekty

Co łączy Afrykę z Polską? Muzyka! Już dziś w Krakowie wyjątkowy koncert

W Krakowie odbędzie się wyjątkowy koncert w afrykańskim rytmie! Na scenie obok chóru Szkół Sióstr Prezentek w Krakowie wystąpi pochodzący z Republiki Środkowoafrykańskiej niezwykle utalentowany nastoletni perkusista Hipolit Balla.

fot. materiały prasowe

Na scenie w auli WSD Salezjanów w Krakowie przy ul. Tynieckiej 39 już dziś o godzinie 18.00 razem z chórem Szkół Sióstr Prezentek (pod batutą s. Wandy Putyry i Macieja Rutkowskiego) zagrają: wspaniały młody perkusista Hipolit Ballay z African Music School oraz Jasiek Piwowarczyk, wokalista jazzowy, multiinstrumentalista i aranżer, współtwórca zespołów: BONOBOCO i Hulajdusza & Julia Szarek. A do tego wspaniali soliści i afrykańskie utwory zaśpiewane w oryginalnych językach!

Podczas koncertu będzie można usłyszeć tradycyjną muzykę z wielu zakątków Afryki oraz jej współczesne odsłony. W czasie koncertu odbędzie się również zbiórka pieniężna, zebrane środki zostaną przeznaczone na kontynuację nauki w Polsce dla Hipolita.

materiały prasowe

„Odkrył mnie polski misjonarz”

Hipolit Ballay to utalentowany perkusista pochodzący z Republiki Środkowoafrykańskiej. W Polsce przebywa od kilku miesięcy. Jest pierwszym dzieckiemz z Republiki Środkowoafrykańskiej, które wyjechało na zagraniczne stypendium w ramach African Music School. Uczy się w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Reklama

W kwietniu miał okazję wystąpić na scenie wspólnie z Anną Marią Jopek. Gdy miałem cztery lata zacząłem grać patykami w katedrze. W tym miejscu odkrył mnie polski misjonarz, zaprosił mnie na zajęcia muzyczne i tam spotkałem się z profesjonalną muzyką. Miałem wtedy osiem lat – wspomniał w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Misjonarzem tym był brat Benedykt Pączka, który założył wyjątkową szkołę African Music School. To miejsce, w którym dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej mają szansę odkryć i rozwinąć swoje talenty oraz poczuć, że ich życie mogłoby wyglądać inaczej. Historię szkoły można poznać dzięki filmowi „Radio Siriri”. Oczami dwójki uczniów – Hipolita i Godara, zobaczymy przygotowania do koncertu na rzecz Pokoju – Siriri oraz poczujemy z czym wiążą się realia codziennego życia w tym kraju – czytamy w opisie filmu.

materiały prasowe,dziendobry,tvn.pl/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę