Nasze projekty
Fot. Wspólnota Lednica 2000

Już w sobotę Lednica Dziecka

W najbliższą sobotę 15 czerwca odbędzie się "Lednica Dziecka" - spotkanie dla najmłodszych przyjaciół Lednicy i ich rodziców.

Reklama

Lednica Dziecka, wcześniej nazywana Lednicą Malucha, przebiegać będzie, podobnie jak spotkanie dla młodzieży, pod hasłem „Wiesz, że Cię kocham”.

Spotkanie rozpocznie się w samo południe. W czasie Mszy Świętej szczególny udział będą miały dzieci obchodzące pierwszą rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

Następnie podczas Wielkiej Dziecięcej Procesji Bożego Ciała, uczestnicy przejdą po Polach Lednickich. Poszczególne stacje wędrówki nawiązywać będą do świata przyrody, o który wszyscy bez wyjątków powinni dbać.

Reklama

Spotkanie zakończy się uroczystym przejściem przez Bramę-Rybę o godz. 15.00. „Wspólnie będziemy wsłuchiwać się i odkrywać piękno świata, przez który Bóg mówi do każdego z nas: Wiesz, że Cię kocham. Z pewnością nie zabraknie też porywających tańców, zabaw i śpiewów w duchu lednickim” – zapowiadają organizatorzy.

Na miejscu będzie możliwość zaopatrzenia się w zimne napoje oraz ciepły posiłek, a także pamiątki, gadżety lednickie i książki dla dzieci.

Ze względu na zmienne warunki atmosferyczne, warto zabrać ze sobą parasol, nakrycie głowy, karimatę i wodę. Rodzice dzieci narażonych na reakcje alergiczne powinni też pamiętać o odpowiednich lekach, na Polu Lednickim mogą być bowiem obecne pyłki roślin i kurz.

Reklama

Wszystkie spotkania odbywające się w ciągu roku na Polach Lednickich organizuje Wspólnota Lednica 2000 działająca przy klasztorze ojców Dominikanów w Poznaniu. Oprócz Spotkania Młodych, są to Lednica Dzieci, Lednica Seniora oraz Lednica Motocyklisty, a także letnie rekolekcje i weekendowe spotkania w ciągu roku w ramach Uniwersytetu Wiary.

Program Spotkania:
11.30 – 12.00 – rejestracja uczestników
12.00 – 12.15 – rozpoczęcie – śpiewy i tańce lednickie
12.15 – 13.15 – Msza Święta
13.15 – 13.40 – śpiewy i tańce lednickie
13.40 – 14.40 – Wielka dziecięca Procesja Bożego Ciała po Polach Lednickich
14.40 – 15.00 – przejście przez Bramę-Rybę i rozesłanie

 

Reklama

KAI, materiały prasowe, zś/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę