Nasze projekty

„Poznaj moje troski”. W kwietniu ekumeniczne spotkanie Taizé w Pradze

Od 19 do 21 kwietnia odbędzie się w Pradze międzynarodowe spotkanie ekumeniczne, organizowane przez Wspólnotę z Taizé. W programie spotkania między innymi warsztaty i modlitwy ze śpiewami z Taizé. Zapisy potrwają do końca marca.

fot. Damir Jelic/ Wikipedia.org

Będzie to kontynuacja tradycji spotkań ekumenicznych Dni Zaufania, które przez lata organizowano w różnych miastach Republiki Czeskiej. Od 2007 roku, kiedy to pierwsze takie spotkanie odbyło się w Zlinie, gospodarzami spotkań były kolejno Brno, Ołomuniec, Czeskie Budziejowice, Praga i Ostrawa.

ZOBACZ TEŻ: Kanony z Taizé, które znasz i śpiewasz, a nie wiesz, że są z Taizé

Hasłem zbliżającego się spotkania w Pradze są słowa: „Poznaj moje troski”, zaczerpnięte z Psalmu 139. Będą one tematem przewodnim programu spotkania, na który złożą się: wprowadzenia biblijne, spotkania w małych grupach, warsztaty i modlitwy ze śpiewami z Taizé. Uczestnicy będą goszczeni przez mieszkańców miasta.

Reklama

Do udziału zaproszeni są młodzi ludzi w wieku 18-35 lat nie tylko z Czech, ale także z innych krajów. Wszystkie modlitwy i większość pozostałych części programu będą się odbywać w kościele Zbawiciela (U Salvátora, Salvátorská 1). Zgłoszenia można wysyłać do końca marca za pośrednictwem strony internetowej TUTAJ.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę