Nasze projekty

Papież zjadł obiad z potrzebującymi

Papież Franciszek po raz kolejny zjadł obiad z 1250 potrzebującymi w watykańskiej Auli Pawła VI z okazji Światowego Dnia Ubogich.

fot. Vatican News PL/twitter.com

Na początku obiadu papież Franciszek pobłogosławił pokarmy: „Módlmy się wspólnie do Pana, aby nam błogosławił. Niech pobłogosławi te potrawy i tę chwilę przyjaźni, wszystkich razem, i towarzyszy nam w naszym życiu”.

ZOBACZ: Ks. Jastrzębski o ks. Pawlukiewiczu: „Gdy przychodziły gorsze dni, trwał przy Bogu”

Jednak dla papieża ważny był nie tylko wspólny posiłek z ubogimi. Słowa podziękowania skierowane były także do tych, którzy go przygotowali. Niech błogosławi tych, którzy bardzo pomagają w naszym życiu, abyśmy mogli iść dalej – powiedział Franciszek. Przed wyjściem papież pobłogosławił i podziękował wszystkim, którzy pomogli zorganizować i podać obiad w atmosferze wielkiego święta, tym, którzy pomogli materialnie, aby mógł się odbyć, i oczywiście wszystkim obecnym.

Reklama

Z inicjatywy watykańskiej Dykasterii do spraw Posługi Miłosierdzia i dzięki wsparciu sieci hoteli Hilton goście mogli cieszyć się wystawnym menu. Posiłek był serwowany przez profesjonalną obsługę sieci Hilton.

Papież zwrócił się również do zebranych podczas pożegnania, pozdrawiając wszystkich i dziękując w szczególności tym, którzy na różne sposoby przyczynili się do powodzenia inicjatywy.

Reklama

PRZECZYTAJ: S. Teresa Pawlak: “Bądź takim człowiekiem dla innych, by widzieli w twoich oczach swoją prawdziwą wartość”

Franciszek wprowadził Światowy Dzień Ubogich w 2016 roku, a po raz pierwszy obchodzono go w listopadzie 2017 roku. W tym samym roku ustanowiono również tradycję wspólnego obiadu, podczas którego setki potrzebujących mogą spotkać się z papieżem w Auli Pawła VI i spędzić z nim kilka chwil.

Niezależnie od Światowego Dnia Ubogich, potrzebujący mogą na co dzień skorzystać z wielu innych inicjatyw pomocy wokół Watykanu. Są tam nie tylko kuchnie i miejsca do spania, ale także w pełni wyposażone centrum medyczne w kolumnadach Berniniego, gdzie osoby pozbawione regularnej opieki zdrowotnej mogą poddać się badaniom kontrolnym, a specjaliści wszystkich ważnych dyscyplin medycznych, pracujący na zasadzie wolontariatu, są dla nich dostępni bezpłatnie.

Reklama

KAI,pa/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę