Nasze projekty

Papież: gdy czujemy się kuszeni, przywołajmy Jezusa

„Z diabłem się nie negocjuje, bo wtedy on zwycięża” – przypomniał papież Franciszek, tłumacząc, że diabeł zawsze zabiera wolność.

Papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański”, którą odmówił z wiernymi zgromadzonymi na placu św. Piotra w Watykanie przypomniał, że Jezus przyszedł, aby wyzwolić nas z wszystkich łańcuchów, które krępują nasze serca.

ZOBACZ: #RazemByPomagać. To oni pomagają wykorzystanym seksualnie [zobacz spot]

Wskazał na uzależnienia, „które czynią nas niewolnikami, zawsze niezadowolonymi, uzależnieniach pożerających energię, dobra i uczucia”; na panujące mody, „które pobudzają do niemożliwego perfekcjonizmu, konsumpcjonizmu i hedonizmu, które urzeczowiają osoby i niszczą relacje”; na „pokusy i uwarunkowania, które podważają poczucie własnej wartości, pogodę ducha i zdolność do wybierania i miłowania życia”; na „lęk, który sprawia, że patrzymy na przyszłość z pesymizmem, i wzburzenie, które zawsze zrzuca winę na innych”; a także na „bałwochwalstwo władzy, które rodzi konflikty i ucieka się do broni, która zabija lub posługuje się niesprawiedliwością ekonomiczną i manipulacją myślami”.

Reklama

Papież zaznaczył, że Jezus wyzwala z mocy zła, nigdy nie dialogując z diabłem, bo „wtedy trudniej jest się od nich wyzwolić”. Co zatem robić, gdy czujemy się kuszeni i uciskani? Przywołać Jezusa: wezwać Go tam, gdzie czujemy, że łańcuchy zła i lęku zaciskają się najmocniej – wskazał Franciszek.

„Wojna to klęska dla ludzkości”

Pod odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty zaapelował o pokój w Mjanmie, Ukrainie i na Bliskim Wschodzie.

Od trzech lat krzyk bólu i szczęk broni zastępują uśmiech, charakterystyczny dla mieszkańców Mjanmy. Przyłączam się więc do głosu niektórych birmańskich biskupów, aby broń zniszczenia została przekształcona w narzędzia do rozwoju w człowieczeństwie i sprawiedliwości. Pokój jest drogą i zachęcam wszystkie zaangażowane strony do podjęcia kroków dialogu oraz przyobleczenia się w zrozumienie, aby ziemia Mjanmy osiągnęła cel braterskiego pojednania. Niech możliwe będzie dostarczanie pomocy humanitarnej, aby zapewnić każdej osobie to, co jest konieczne -apelował papież.

Reklama

Oby to samo miało miejsce na Bliskim Wschodzie, w Palestynie, Izraelu i wszędzie tam, gdzie toczą się walki. Niech będą poszanowani mieszkańcy. Zawsze myślę o wszystkich ofiarach, zwłaszcza cywilach spowodowanych wojną na Ukrainie. Niech zostanie wysłuchane ich wołanie o pokój, wołanie ludzi, którzy są zmęczeni przemocą i chcą, aby wojna się skończyła, będąca porażką dla narodów i klęską dla ludzkości -dodał Franciszek.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę