Nasze projekty

Niegrzeczny, ale wolny. O małym chłopcu przy krześle Franciszka

Podczas środowej audiencji generalnej w auli Pawła VI w Watykanie dwójka małych dzieci z Argentyny biegała bardzo swobodnie także wokół Franciszka, rozbawiając papieża i skłaniając go do publicznej refleksji nad naszą postawą przed Bogiem.

Najpierw był to tylko kilkuletni chłopiec. Wchodził po schodach wiodących do Franciszka, zaczepiał pełniących wartę Gwardzistów, biegał dookoła papieskiego tronu. Potem dołączyła do niego siostra. W końcu zainterweniowała mama maluchów, zbierając ich do siebie. Franciszek zaraz tę sytuację skomentował, zwracając się po hiszpańsku do pielgrzymów z Argentyny. 

– On nie może mówić, jest głuchy. – zaczął Franciszek. – Ale potrafi się komunikować, potrafi się wypowiedzieć. I o tym właśnie pomyślałem. Patrząc na niego zobaczyłem, że ten chłopiec jest wolny. Niezdyscyplinowany, ale wolny. Zapytałem siebie, czy jestem tak samo wolny przed Panem Bogiem jak ten chłopiec? Przecież gdy Jezus mówi, żebyśmy byli jak dzieci, ma na myśli właśnie to, byśmy byli wolni jak dzieci przed naszym Ojcem. Bądźmy jak dzieci. I dziękujmy za łaskę mowy – zakończył. 

 

Reklama

Oto film zmontowany przez Vatican News dotyczący „niegrzecznego, ale wolnego” chłopca:

ad/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite