Nasze projekty

Ukraińcy wycofają broń najpierw spod Ługańska

Ukraińcy przygotowują się do wycofania z linii frontu broni o kalibrze poniżej 100 mm. Wczoraj w Mińsku trójstronna Grupa Kontaktowa do Spraw Uregulowania Sytuacji na Ukrainie podpisała odpowiedni dokument. Zgodnie z porozumieniem z linii walk w Donbasie mają być wycofane czołgi i artyleria o kalibrze do 100 milimetrów oraz moździerze o kalibrze do 120 milimetrów.

Jak poinformował rzecznik administracji prezydenta do spraw operacji antyterrorystycznej, Ukraińcy rozpoczną wycofywanie broni najpierw z obwodu ługańskiego. Andrij Łysenko dodał, że będzie to pierwszy etap realizacji wczorajszego porozumienia z Mińska. Potem broń będzie wycofana z obwodu donieckiego.

Andrij Łysenko wyjaśnił, że dotyczy to broni poniżej 100 mm, moździerzy i pojazdów opancerzonych. Wojskowy sprzęt ma być wycofany na odległość 15 km od linii walk. Andrij Łysenko wyraził nadzieję, że analogiczne działania wykonają również prorosyjscy separatyści.

 

Reklama

Tymaczem Ukraińcy donoszą, że sytuacja na froncie pozostaje spokojna. Separatyści jedynie sporadycznie ostrzeliwują pozycje ukraińskiej armii. W ciągu ostatniej doby w okolicach Doniecka prorosyjscy bojówkarze kilka razy ostrzelali Ukraińców, używając m.in. wielkokalibrowych karabinów maszynowych i moździerzy.


Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/ Paweł Buszko, Kijów/dw

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite