Portugalia przywraca nabożeństwa z udziałem wiernych

Z powodu wzrostu liczby zakażeń koronawirusem. nabożeństwa z udziałem wiernych zostały wstrzymane pod koniec stycznia. Po ustabilizowaniu się sytuacji związanej z pandemią rząd Portugali ogłosił otwarcie kościołów od poniedziałku.

cathopic.com

Premier Antonio Costa, uzasadniając decyzje o luzowaniu restrykcji podkreślił, że w Portugalii nie występuje już wysokie ryzyko epidemiczne. Zaznaczył jednak, że po otwarciu kościołów nie można w nich organizować procesji powszechnych w czasie Wielkiego Postu i Wielkanocy.

Kościół przestrzega obostrzeń

W ostatnich dniach dobrze o postawie ludzi portugalskiego Kościoła w okresie epidemii wyrażał się prezydent Marcelo Rebelo de Sousa. Wskazał, że wierni i instytucje kościelne nie tylko posłusznie przestrzegają restrykcji sanitarnych, ale też włączają się w szereg inicjatyw służących walce z koronakryzysem.

Zgodnie z planem luzowania restrykcji władze medyczne Portugalii będą co dwa tygodnie analizować sytuację epidemiczną w kraju. Ta systematycznie poprawia się od drugiej połowy lutego. W piątek ministerstwo zdrowia ogłosiło, że w Portugalii w ciągu ostatniej doby zanotowano zaledwie 15 zgonów na COVID-19 oraz 577 zakażeń koronawirusem, czyli najmniej od października 2020 r.

Reklama
Reklama

kh/KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę