Nasze projekty

Policja odzyskała zrabowaną figurkę Matki Bożej Fatimskiej. Skradziono ją z portugalskiej parafii

Portugalskiej policji udało się odzyskać cenną figurkę Matki Bożej Różańcowej zrabowaną z parafii w Ferradosa koło miasta Mirandela na północy kraju.

Fot. Gaby Arevalo/Cathopic

Poszukiwała jej specjalna jednostka zajmująca się odnajdywaniem skradzionych przedmiotów religijnych i zabytków. Według władz policyjnych z dystryktu Vila Real, statuetkę znaleziono w aglomeracji Porto, czyli około 150 kilometrów od miejsca przestępstwa.

Kapitan Hugo Torrado z żandarmerii (GNR) powiedział portugalskiej agencji prasowej LUNA, że skradziony posążek Matki Bożej Fatimskiej był jednym z najważniejszych dewocjonaliów w powiecie Mirandela. Śledczy przypuszczają, że głównym powodem kradzieży mogła być cenna korona umieszczona na głowie Maryi.

Ogłoszony 15 listopada komunikat żandarmerii podał ponadto, że w związku z poszukiwaniami figurki aresztowano dwóch mężczyzn w wieku 37 i 45 lat, którym zarzucono kradzież cennego przedmiotu, którego poszukiwano prawie 10 miesięcy. Podczas przeszukania nieruchomości jednego z oskarżonych znaleziono kilka rodzajów narkotyków przeznaczonych na handel.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Kard. Ryś do muzyków: nie możesz być mistrzem śpiewanej modlitwy, jeśli sam się nie modlisz śpiewem

KAI

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę