Nie żyje albańska zakonnica, która potajemnie chrzciła dzieci w czasach komunizmu

2 stycznia w swoim klasztorze w Szkodra w północnej Albanii zmarła Marije Kaleta - 92-letnia albańska zakonnica, która w czasach komunizmu narażała swoje życie, potajemnie udzielając Komunii Świętej, sakramentu Chrztu dzieciom oraz towarzysząc chorym i umierającym.

fot. Vatican News/Youtube.com

Siostra Marije Kaleta w podczas komunistycznych represji w Albanii za rządów Envera Hoxha, bez wahania, ryzykując własne życie, potajemnie chrzciła dzieci, udzielała Komunii Świętej chorym i prześladowanym.

Zakonnica w 2014 r. spotkała się z papieże Franciszkiem, podczas jego pielgrzymki do Albanii. W czasie tego spotkania siostra stygmatka podzieliła się swoją historią jak w czasie prześladowań potajemnie chrzciła dzieci. Pewnego razu, gdy wracałam do domu, usłyszałam za sobą głos. To była kobieta z córeczką w ramionach, która podbiegła do mnie i poprosiła, żebym ją ochrzciła – mówiła.

Powiedziałam jej, że nie mam czym ochrzcić jej córeczki, ponieważ jestem w drodze do domu, ale kobieta miała tak wielkie pragnienie chrztu dla swojego dziecka, że powiedziała mi, że w pobliżu jest kanał z wodą. Powiedziałem jej, że nie mam czym zebrać wody, ale ona nalegała, żebym ochrzcił to dziecko. Widząc jej wiarę, zdjęłam but, który był zrobiony z plastiku, i napełniłem go wodą z kanału i ochrzciłam dziewczynkę – opowiadała ze wzruszeniem Ojcowi Świętemu i zebranym w katedrze w Tiranie.

Reklama
Reklama

Papież Franciszek był tak poruszony historią zakonnicy że cztery lata później w swojej homilii wspomniał o niej, jako „piękny przykład Kościoła jako matki”.

pa, catholicnewsagency.com/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę