Nasze projekty

Kard. Nichols o chorobie króla Karola III. „Zapewniam o wytrwałych modlitwach”

W poniedziałek oświadczono, że u króla Karola wykryto nowotwór. "Składam Jego Królewskiej Mości najserdeczniejsze życzenia i zapewniam o wytrwałych modlitwach o jego pełny i szybki powrót do zdrowia" - zapewnił przewodniczący episkopatu Anglii i Walii kard. Vincent Nichols.

fot. domena publiczna/Catholic Church (England and Wales) ( Catholic Church England and Wales )/Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0/wikimedia.org

Kardynał Vincent Nichols z Westminster zapewnił o swojej modlitwę za króla Karola III po tym, jak Pałac Buckingham ogłosił w poniedziałek, że król odroczy niektóre obowiązki publiczne w związku z leczeniem nowotworu.

„Ze smutkiem dowiaduję się, że króla Karola czeka teraz leczenie raka. W imieniu całej wspólnoty katolickiej w Anglii i Walii, składam Jego Królewskiej Mości najserdeczniejsze życzenia i zapewniam o wytrwałych modlitwach o jego pełny i szybki powrót do zdrowia. Niech Bóg pobłogosławi Króla”- napisał we wtorek na platformie X przewodniczący konferencji episkopatu Anglii i Walii kard. Nichols.

Król pozostaje „pozytywnie nastawiony do leczenia”

Pałac Buckingham oświadczył w poniedziałek, że 75-letni król Karol przeszedł niedawno zabieg z powodu łagodnego powiększenia prostaty, podczas którego wykryto nowotwór. Król pozostaje „pozytywnie nastawiony do leczenia”.

„Jego Królewska Mość zdecydował się podzielić swoją diagnozą, aby zapobiec spekulacjom i mieć nadzieję, że pomoże to w zrozumieniu opinii publicznej wszystkich osób na całym świecie dotkniętych chorobą nowotworową” – czytamy w oświadczeniu.

Król Karol III wstąpił na tron w 2022 roku po śmierci swojej matki Elżbiety II. Jego koronacja odbyła się wiosną 2023 roku.

Reklama

Angielski monarcha jest najwyższym zwierzchnikiem Kościoła Anglii, który oderwał się od Kościoła katolickiego w 1534 r. pod rządami króla Henryka VIII. W koronacji Karola w maju 2023 roku wziął udział kard. Nichols jako pierwszy katolicki duchowny od czasów reformacji. Później udzielił on królowi błogosławieństwa.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę