Nasze projekty

Groźba śmierci w stronę kard. Toppo. „Nie boję się”

List z pogróżkami otrzymał indyjski kardynał Telesphore Toppo. Jego autorem prawdopodobnie jest Ludowy Front Wyzwolenia Indii, secesjonistyczna frakcja maoistowskiej Komunistycznej Partii Indii

Ugrupowanie to domaga się od arcybiskup Rańći 50 mln rupii (prawie 3 mln zł). Jeśli nie otrzyma tej sumy w ciągu 15 dni, hierarcha zostanie zabity.

– Zarobił pieniądze na upowszechnianiu religii i dlatego powinien dać ich część [naszej] organizacji. Policja nie może nam wyrządzić żadnej szkody. Nie jest w stanie aresztować naszych ludzi. Jeśli [kardynał] nie zapłaci, zostanie zabity – głosi list, podpisany przez Radża Kudżura, podającego się za komendanta Frontu w stanie Dźharkhand.

Policja prowadzi śledztwo, by sprawdzić czy list jest autentyczny. Jednocześnie wzmocniła ochronę kard. Toppo zarówno w domu, jak w czasie przemieszczania się.

Reklama
Reklama

– Nie boję się – zapewnia metropolita Rańći. – Policja zajęła się sprawą, a my kontynuujemy bezinteresowną służbę ludziom, szczególnie ubogim, zepchniętym na margines, członkom lokalnych plemion i niedotykalnym.


pb (KAI/AsiaNews) / Rańći

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite