Nasze projekty

Abp Ryś do pielgrzymów: nawet nie wiemy, ile w czyimś życiu zależy od naszego najprostszego gestu

"Nawet nie wiemy, ile Bożych obietnic dla tego człowieka może być wypełnionych w najprostszy sposób dzięki nam" - mówił kardynał nominat Grzegorz Ryś do łódzkich pielgrzymów.

fot. Archidiecezja Łódzka

W kościele Matki Bożej Zwycięskiej w Łodzi mszą św. pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia rozpoczęła się 98. Piesza Pielgrzymka Łódzka na Jasną Górę. Pod hasłem „Idziemy z pośpiechem” pielgrzymi dotrą do celu 25 sierpnia.

Podczas homilii metropolita łódzki powiedział o drodze Maryi, która powinna towarzyszyć pątnikom na tegorocznym szlaku. Podejmując taką drogę do miejsca świętego jej śladami, Ona nam mówi, że to jest ważne, że jest też ważne uczyć tego następne pokolenia. Ale ta dzisiejsza droga Maryi jest trochę inna. Maryja nie idzie do miejsca świętego, nie idzie do Jerozolimy, idzie do człowieka, do osoby, o której opowiedział jej Pan Bóg w chwili zwiastowania – podkreślił duchowny.

ZOBACZ TEŻ: Abp Jędraszewski: modlimy się za niewiasty, by umiały ukochać dziecko od samego poczęcia

Reklama

Metropolita łódzki zaznaczył istotę bycia otwartym na Boże słowo i znaki, poprzez które Bóg może prowadzić do konkretnego człowieka. Jednocześnie zauważył, aby nie czekać na specjalne zaproszenie, ale tak jak brzmi tegoroczne pielgrzymkowe hasło, wstać i iść.

Nawet nie wiemy, ile w czyimś życiu zależy od naszego najprostszego przyjścia, najprostszego gestu, od tego, że się przełamiesz i podasz rękę, powiesz dobre słowo. Nawet nie wiemy, ile Bożych obietnic dla tego człowieka może być wypełnionych w najprostszy sposób dzięki nam – tłumaczył kard. Ryś. Na zakończenie łódzki pasterz życzył wszystkim owocnego pielgrzymowania i otwartości na drugiego człowieka.

PRZECZYTAJ: Bp Czaja wyszedł ze szpitala. W lipcu przeszedł przeszczep wątroby

Reklama

98. Pieszą Pielgrzymkę Łódzką stanowi 8 grup, w których pielgrzymują rodziny, studenci oraz młodzież. Jest także grupa milczenia i franciszkańska. Za dwa dni wyruszy grupa rowerowa z bp. Markiem Marczakiem, w czasie której uczestnicy pokonają blisko 180 km. Zapisy na tę pielgrzymkę są jeszcze możliwe – więcej informacji na Facebooku Rowerowa Łódzka Pielgrzymka.

Dziś łódzcy pątnicy pokonają 35 km, a zwieńczeniem pierwszego dnia będą nabożeństwa pokutne w Wadlewie i Dłutowie.

archidiecezja.lodz.pl, kh/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę