Nasze projekty

Bp Czaja wyszedł ze szpitala. W lipcu przeszedł przeszczep wątroby

Biskup opolski Andrzej Czaja, który w lipcu przeszedł przeszczep wątroby, wyszedł ze szpitala i wrócił do domu - poinformował bp Rudolf Pierskała podczas pielgrzymki opolskiej na Jasną Górę.

fot. Konferencja Episkopatu Polski/Flickr

Pątnicy zgromadzeni przed jasnogórskim szczytem uczestniczyli w Mszy św., której przewodniczył bp Rudolf Pierskała. Na początku kazania pozdrowił ich od biskupa Andrzeja Czai i poinformował, że biskup opolski wrócił po przeszczepie wątroby ze szpitala do domu. Pielgrzymi odpowiedzieli brawami.

Ponadto na koniec mszy przewodnik pielgrzymki wręczył bp. Pierskale, prosząc o przekazanie, dokument w którym na kilkudziesięciu kartach pielgrzymi ze wszystkich pątniczych grup wpisali – dla wracającego do zdrowia biskupa – autografy i życzenia.

Bp Czaja przeszedł operację przeszczepu wątroby w lipcu w Warszawie.

O tym, że czeka go przeszczep, bp Czaja poinformował podczas mszy krzyżma w Wielki Czwartek. W ostatnich miesiącach choroba osiągnęła taką fazę, że jestem w notorycznym stanie zapalenia, więc bez antybiotyków nie da się funkcjonować. Na dodatek rozpoczął się proces marskości wątroby. I jest niebezpieczeństwo, że może dojść do nowotworu. Dlatego lekarze ustalili, iż nie ma innej drogi jak przeszczep. Zostałem już włączony na listę oczekujących. Nie wiem, kiedy mnie zawołają, kiedy ten remont będzie, ale już dziś polecam się waszej modlitwie – mówił wówczas bp Czaja.

KAI, kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę