Nasze projekty

Bp Czaja jest już po przeszczepie wątroby

Biskup opolski Andrzej Czaja został poddany wczoraj "długo oczekiwanej operacji transplantacji wątroby, która przebiegła pomyślnie" - poinformowała diecezja opolska.

fot. Tom-Opole/Wikimedia Commons CC BY-SA 4.0

Bp Czaja przeszedł przeszczep z powodu przewlekłego stwardniającego zapalenie dróg żółciowych. „Pragniemy poinformować wszystkich Diecezjan, że 19 lipca br. w Warszawie biskup został poddany długo oczekiwanej operacji transplantacji wątroby, która przebiegła pomyślnie – przekazali w komunikacie biskupi pomocniczy diecezji opolskiej Rudolf Pierskała i Waldemar Musioł.

Jednocześnie podziękowali diecezjanom, że „w ostatnich miesiącach z ogromną troską słuchali informacji o problemach zdrowotnych biskupa Andrzeja Czai i gorąco modlili się w jego intencji”.

Biskupi podziękowali za dotychczasowe wsparcie modlitewne. „W przypadku przeszczepu kluczowe są najbliższe dni, dlatego nadal bardzo prosimy o modlitwę w intencji biskupa Andrzeja” – zaapelowali.

Reklama

O tym, że czeka go przeszczep, bp Czaja poinformował podczas mszy krzyżma w Wielki Czwartek. W ostatnich miesiącach choroba osiągnęła taką fazę, że jestem w notorycznym stanie zapalenia, więc bez antybiotyków nie da się funkcjonować. Na dodatek rozpoczął się proces marskości wątroby. I jest niebezpieczeństwo, że może dojść do nowotworu. Dlatego lekarze ustalili, iż nie ma innej drogi jak przeszczep. Zostałem już włączony na listę oczekujących. Nie wiem, kiedy mnie zawołają, kiedy ten remont będzie, ale już dziś polecam się waszej modlitwie – mówił wówczas bp Czaja.

kh/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę