Nasze projekty

Franciszek nadal odczuwa skutki narkozy. Nie odczytał przemówienia

Papież przyznał, że wciąż odczuwa skutki znieczulenia związanego z operacją sprzed dwóch tygodni. "Oddech nie jest dobry" - powiedział.

fot. Beyond Faith CR/ Cathopic

Podczas spotkania z przedstawicielami Dzieła Pomocy Kościołom Wschodnim (ROACO) Franciszek nie odczytał przygotowanego tekstu, tylko przekazał go zebranym, mówiąc, że trudno mu się jeszcze oddycha i wciąż odczuwa skutki znieczulenia związanego z operacją sprzed dwóch tygodni.

Mam wciąż efekty znieczulenia, oddech nie jest dobry – stwierdził papież.

W przekazanym przemówieniu papież przypomniał, że ROACO angażuje się w jałową glebę smutku, aby wykiełkowały ziarna nadziei. Nawiązał do ostatnich wysiłków podejmowanych, by pomóc uleczyć rany po trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii, pośród codziennych cierpień ciężko doświadczonych ludzi.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Francja będzie miała 88 nowych księży. Niebawem przyjmą święcenia

Mam nadzieję, że naprawdę będziemy mogli nadal pomagać tym narodom; złożono tak wiele obietnic, ale nadal trudno jest korzystać z normalnych systemów bankowych, aby wysyłać pomoc ofiarom – napisał.

Franciszek podziękował też za wielki wysiłek włożony w pomoc Ukrainie dla osób wewnętrznie przesiedlonych i uchodźców.

Reklama

Do waszych wysiłków na rzecz tego umiłowanego kraju kilka lat temu dołączyłem własną inicjatywą «Papież dla Ukrainy», a następnie wiele innych konkretnych działań. Korzystając z okazji chciałbym wszystkich prosić, by nie zabrakło konkretnej bliskości, bliskości modlitwy i miłosierdzia, z udręczonym narodem ukraińskim – czytamy w papieskim przesłaniu.

PRZECZYTAJ: Znani aktorzy, dziennikarze, muzycy modlą się na różańcu!

kh, KAI, PAP/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę