Nasze projekty

Franciszek opuścił szpital po dziewięciu dniach. Zapytany, jak się czuje, powiedział: „wciąż żyję”

Po dziewięciu dniach papież opuścił dziś rano klinikę Gemelli, w której przeszedł operację brzucha z powodu przepukliny.

fot. Angie Menes/cathopic.com

Franciszek wyjechał ze szpitala na wózku inwalidzkim, uśmiechał się, machał i mówił „dziękuję” osobom, które czekały na niego przed kliniką. Zapytany o to, jak się czuje, odpowiedział z uśmiechem: „wciąż żyję”.

W odniesieniu do niedawnej katastrofy statku na Morzu Egejskim, której dotyczyło jedno z pytań dziennikarzy, podkreślił swoje ubolewanie i smutek.

Franciszek opuścił szpital w towarzystwie dr Sergio Alfieriego, swojego chirurga. Będzie silniejszym papieżem… nie przechodzi rekonwalescencji, już zaczął pracować. Poprosiliśmy go o trochę rekonwalescencji, ale jestem pewien, że posłucha nas trochę bardziej, ponieważ ma przed sobą ważne zobowiązania – powiedział dziennikarzom dr Alfieri. Zaznaczył, że stan zdrowia papieża jest znacznie lepszy, niż przed przyjęciem do szpitala.

Reklama

Z kliniki Gemelli Franciszek udał się na chwilę modlitwy do bazyliki Santa Maria Maggiore, aby podziękować Matce Bożej. Była to jego 108 wizyta w tym sanktuarium maryjnym.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę