Nasze projekty

Bp. Czaję czeka przeszczep wątroby. „Nie wiem, kiedy mnie zawołają, ale już dziś polecam się waszej modlitwie”

Na zakończenie Mszy św. Krzyżma w kościele seminaryjnym w Opolu bp Andrzej Czaja podziękował wszystkim kapłanom i wiernym, którzy wspierali go modlitwą w czasie pobytu w szpitalu. "Mam pokój w sercu, choć trzeba będzie przejść poważną operację, bo okazuję się, że nie uniknę przeszczepu wątroby" - wyznał biskup.

fot. Tom-Opole/Wikimedia Commons CC BY-SA 4.0

To dzięki tej modlitwie lekarze wytyczyli już dalszą drogę przywracania mnie do zdrowia. A Ja mam pokój w sercu, choć trzeba będzie przejść poważną operację, bo okazuję się, że nie uniknę przeszczepu wątroby – wyznał bp Czaja.

Tak to jest – dodał biskup opolski – że jak jest katedra w remoncie to i biskupa remontują i będzie to poważny remont. Mam nadzieję, że wyremontowana katedra i wyremontowany biskup będą mogli z czasem znów służyć jak najlepiej Kościołowi opolskiemu – mówił biskup.

Ponieważ pojawiają się czasem różne zdania, a czasem plotki na temat mojego zdrowia, to powiem krótko, jak rzecz wygląda żebyście mieli jasność. Mówię do diecezjan, do swojej rodziny. Nie mam niczego do ukrycia. Ta moja choroba nie jest całkiem nowa. Jej prapoczątki dotyczą jeszcze mojego pobytu w Lublinie. W 2014 roku już niezbicie stwierdzono, że jest to PSC – przewlekle stwardniające zapalenie kanałów żółciowych. Prowadzi to do ich kurczenia się, zwężania. Włożono mi stent, ale w ostatnich miesiącach choroba osiągnęła taką fazę, że jestem w notorycznym stanie zapalenia, więc bez antybiotyków nie da się funkcjonować. Na dodatek rozpoczął się proces marskości wątroby. I jest niebezpieczeństwo, że może dojść do nowotworu. Dlatego lekarze ustalili, iż nie ma innej drogi jak przeszczep. Zostałem już włączony na listę oczekujących. Nie wiem, kiedy mnie zawołają, kiedy ten remont będzie, ale już dziś polecam się waszej modlitwie – wyjaśnił duchowny.

Reklama

Biskup trafił do szpitala pod koniec stycznia

Ordynariusz diecezji opolskiej w piątek 27 stycznia poczuł się gorzej. Z jego samopoczuciem było na tyle źle, że konieczna była hospitalizacja. Biskup Andrzej Czaja w szpitalu znalazł się w niedzielę 29 stycznia.

W związku z chorobą ordynariusza opolskiego Rudolf Pierskała i Waldemar Musioł, biskupi pomocniczy, rozesłali wówczas wiadomość do kapłanów, prosząc duchownych i świeckich o modlitwę o zdrowie biskupa opolskiego.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę