Dwóch amerykańskich biskupów założyło się o wynik meczu Super Bowl

Katoliccy biskupi z miast, których drużyny rywalizują w tegorocznym Super Bowl założyli się o wynik meczu.

Super Bowl to finał rozgrywek ligi amerykańskiego futbolu w Stanach Zjednoczonych (NFL). Wydarzenie co roku przyciąga przed telewizory miliony Amerykanów. W tym roku w niedzielnym meczu zmierzą się: Tampa Bay Buccaneers i Kansas City Chiefs.

Do zakładu o wynik meczu przystąpili bp Gregory Parkes z diecezji St. Petersburg i bp James Johnston z Kansas City-St. Joseph. Opowiedzieli o tym w programie „Rozmowy z kardynałem Dolanem”.

Jeśli wygra drużyna Kansas City Chiefs, to bp Parkes podaruje bp Johnstonowi ręcznie zwijane cygara. Jeżeli w Super Bowl triumfuje Tampa Bay Buccaneers, to w drugą stronę powędruje grill.

Reklama
Reklama

Oprócz zakładu między biskupami, dwie katolickie szkoły z ich miast rozpoczęły podobną inicjatywę. Ogłosiły charytatywną zbiórkę jedzenia, a konkretnie puszek z zupą, którą nazwały „Souper Bowl”. Która z nich zbierze więcej darów, ta otrzyma nagrodę od „przegranej szkoły”.

Zakłady o wynik Super Bowl między amerykańskimi biskupami są już tradycją. W zeszłym roku dzięki wygranej drużyny z Kansas City bp Johnston otrzymał kraby od abp Salvatore Cordileone z San Francisco.

SPRAWDŹ: Australijskie media przyznają się do złamania “obowiązku milczenia” w sprawie kard. Pella

Reklama
Reklama

ag/CNA/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę