Nasze projekty

Rozpoczyna się Zebranie Plenarne biskupów. Czego będą dotyczyć obrady?

Konferencja Episkopatu Polski rozpoczyna Zebranie Plenarne na Jasnej Górze. Głównym tematem rozmów biskupów będzie podsumowanie pierwszej rzymskiej sesji Synodu o synodalności. Zebranie potrwa 2 dni, a tuż po nim biskupi będą przeżywać swoje doroczne rekolekcje.

fot. Jasna Góra News / Twitter

Bp Artur G. Miziński, sekretarz generalny KEP, zapowiedział, że biskupi w czasie Zebrania Plenarnego skupią się na omówieniu pierwszej sesji synodalnej. Jak wyjaśnił, relację z prac Synodu będą zdawać delegaci polskiego episkopatu. Odniosą się oni także do dokumentu „Kościół synodalny w misji”, który podsumowuje tę sesję. Sprawozdanie zawiera 20 tematów podzielonych na 3 części.

Są to zagadnienia, które zostały wyłonione w czasie obrad i nad którymi Konferencje Episkopatów będą dyskutować w celu wypracowania pogłębionej refleksji, która ma być dostarczona do Sekretariatu Synodu w marcu 2024 roku – stwierdził bp Miziński.

Swoje spotkanie na Jasnej Górze biskupi zaczęli od zawierzenia swoich intencji i czekających ich obrad Matce Bożej.

Reklama

W czasie Zebrania ze swoim pierwszym przesłaniem zwróci się także do biskupów nowy nuncjusz apostolski w Polsce, abp Antonio Guido Filipazzi. Przybył on do Polski 5 października. W czasie Zebrania abp Filipazzi przekaże na ręce przewodniczącego KEP, abp. Stanisława Gądeckiego, listy akredytacyjne.

Po zakończeniu obrad biskupi będą uczestniczyć w swoich dorocznych rekolekcjach. Tym razem poprowadzi je jezuita, o. prof. Henryk Pietras. Rekolekcje potrwają do 24 listopada.

Reklama

os, KAI, Twitter / Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę