Nasze projekty

Biskup pobłogosławił wiernych z helikoptera

W Wielki Piątek biskup Daniel Jenky pobłogosławił wiernych diecezji Peoria w czasie lotu helikopterem, modląc się za osoby dotknięte koronawirusem. – Byłem szczęśliwy, że mogę zrobić coś, co pocieszy ludzi. Zwłaszcza tych, którzy w ten dzień martwią się o swoich krewnych w szpitalu – powiedział chwilę po wylądowaniu

Kilkunastominutowy lot nad diecezją Peoria odbył się z inicjatywy jednej z największych w stanie Illnois organizacji katolickich, OSF Healthcare, którą zarządzają siostry franciszkanki. Organizacja ta prowadzi 14 szpitali, zatrudniając ponad 23 tys. osób. Pilot oddziału OSF Aviation, Tomas Wojtowicz, wystąpił z pomysłem lotniczego błogosławieństwa.

Bp Daniel Jenky chętnie odpowiedział na tę propozycję. – O cokolwiek proszą mnie Siostry, staram się to zrobić –  powiedział bp Jenky diecezjalnej gazecie. Do biskupa dołączył ks. Philip Halfacre, wikariusz generalny diecezji Peoria, a także pilot i pielęgniarka lotnicza.

Nie bez powodu na lot został wybrany 10 kwietnia, Wielki Piątek. – To jeden z najświętszych dni w roku, który przeżywamy w sposób, w jaki nigdy go nie przeżywaliśmy – powiedział biskup Jenky. Biskup był bardzo szczęśliwy, że może poprzez błogosławieństwo z nieba pocieszyć swoich diecezjan w czasie epidemii koronawirusa. – Ta choroba budzi ogromny strach wśród ludzi tutaj i w całym kraju – przyznał biskup. – A modlitwa, bez względu na to, kto ją wypowiada, może przenosić góry. Naprawdę, to ja poczułem się błogosławiony, że modlę się dzisiaj w diecezji i za nią oraz za wszystkich ludzi w Illinois, w naszym kraju i na całym świecie – dodał.

Reklama
Reklama

W czasie lotu biskup modlił się słowami kolekty z formularza Mszy błagalnej w intencji ustania pandemii: „Wszechmogący wieczny Boże, Ty jesteś najpewniejszą obroną w każdym niebezpieczeństwie i wysłuchujesz swoje dzieci wołające ufnie w utrapieniu, + prosimy Cię, zmiłuj się łaskawie nad nami i daj wieczne życie zmarłym, pociechę płaczącym, uzdrowienie chorym, pokój umierającym, siłę tym, którzy poświęcają się w służbie zdrowia, ducha mądrości sprawującym władzę, a nam odważnej życzliwości wobec wszystkich, * abyśmy mogli wspólnie oddawać chwałę Twojemu świętemu imieniu. Przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków.”

Catholic Herald, os

fot. Diocese of Peoria, Facebook

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite