Nasze projekty
Fot. Policraticus/Cathopic

Pieśni pasyjne. Playlista na Wielki Piątek

Trudno wyobrazić sobie Triduum Paschalne bez poruszających pieśni, które prowadzą nas w modlitwie przez kolejne dni. Dla tych, którzy chcą uczynić ten czas wyjątkowym także pod względem muzycznym, przygotowaliśmy specjalną playlistę “Pieśni Pasyjne”.

Reklama

Pieśni pasyjne zaraz obok kolęd są najpopularniejszymi pieśniami kościelnymi. Towarzyszą nam nierzadko od samego początku wielkiego postu, podczas cotygodniowych nabożeństw drogi krzyżowej czy Gorzkich Żali.

CZYTAJ: Muzyka liturgiczna pomaga wejść głębiej w wydarzenia Triduum

Dla tych, którzy szukają alternatywy dla muzyki popularnej

Triduum Paschalne to czas, kiedy pieśni pasyjnych pojawia się najwięcej – zwłaszcza przy okazji liturgii Wielkiego Piątku i adoracji przy grobie Pańskim. Z myślą o osobach, które chciałyby przeżyć wyjątkowo te dni także w domu czy nawet w pracy, stworzyliśmy zestaw pieśni do posłuchania zwłaszcza w Wielki Piątek i Sobotę – playlistę “Pieśni pasyjne”.

Reklama

To idealna propozycja dla tych, którzy w te najważniejsze dni w roku czują potrzebę wyciszenia i szukają alternatywy dla muzyki popularnej, proponowanej w większości stacji radiowych.

Tematyka pieśni pasyjnych, które zawiera nasza playlista, skupia się wokół męki i śmierci Chrystusa (“Ludu mój ludu”, “Jezu Chryste, Panie miły”), wiele z nich opowiada o Jego krzyżu (“Krzyżu Chrystusa”, “Krzyżu święty”). Są też te, których głównym tematem jest cierpienie Maryi (“Stabat mater”, “Boleściwa Matka stała”). Większość z tych utworów jest powszechnie znana, ale dodaliśmy na playlistę także mniej znane utwory, w niezwykły sposób opowiadające o śmierci Jezusa. 

PLAYLISTA “PIEŚNI PASYJNE”
DO POSŁUCHANIA NA SPOTIFY

Reklama

Aby playlista znalazła się na Twoim koncie,
po kliknięciu w obrazek i zalogowaniu
wybierz opcję “Zapisz w Bibliotece”.
Dzięki temu playlista będzie widoczna
w Twojej aplikacji na stałe.

Możesz też wyszukać playlistę w wyszukiwarce aplikacji.

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę