Nasze projekty

Playlista na Triduum Paschalne

Śpiewy, które wykonujemy w czasie Triduum, prowadzą nas od Ostatniej Wieczerzy przez historię Męki Pana Jezusa. Przeżywając ten święty czas warto modlić się nimi jak najczęściej. Dlatego przygotowaliśmy playlistę na Triduum Paschalne.

Reklama

Od najdawniejszych czasów powstawały hymny i pieśni pochwalne opowiadające o zbawczej męce i śmierci Chrystusa. Tak jest i do dziś. Za punkt wyjścia wielu kompozytorom posługują biblijne opisy Ostatniej Wieczerzy, Drogi Krzyżowej i Zmartwychwstania. Nie bez powodu też to właśnie w czasie Triduum w naszych kościołach tak dużą wagę przykłada się do dobrego przygotowania muzycznej strony Liturgii – wszak to dla chrześcijan najważniejsze dni w całym roku.

Playlista, którą stworzyliśmy zawiera kilkadziesiąt utworów, które opowiadają o wydarzeniach Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty. Muzyczna opowieść zaczyna się utworem „Ludu Kapłański” i pieśniami o Ostatniej Wieczerzy, kiedy to Jezus ustanowił sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Po pięknej modlitwie Chrystusa o jedność („Ojcze spraw”) i i utworze „Ogrodzie Oliwny” rozpoczyna się historia ostatnich godzin życia Jezusa. Znajdziemy tu pełną żalu pieśń „Ludu, mój ludu” i wołanie Chrystusa z Krzyża „Boże mój, czemuś mnie opuścił”. Kolejne utwory opowiadają o wielkiej miłości Boga do człowieka, miłości aż po krzyż. Czuwanie muzyczne kończy pieśń „Dobranoc, Głowo święta”.


PLAYLISTA „TRIDUUM PASCHALNE”
DO POSŁUCHANIA NA SPOTIFY

Reklama

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę