fot. Ed Sheeran/YouTube

Ed Sheeran – twórca piosenek idealnych na pierwszy taniec

Każdy moment jest dobry, by przyjrzeć się bliżej twórczości Eda Sheerana, a szczególnie tej opowiadającej o prawdziwej miłości. W końcu muzyka brytyjskiego artysty często wybrzmiewa parom przy pierwszym tańcu. Nie bez powodu!

Reklama

Jaką piosenkę wybrać na pierwszy tanieć? – przed tym pytaniem stoi wiele przyszłych par młodych, przygotowujących się do swojego ślubu i wesela. Wiele z nich twierdzi nawet, że ten etap uroczystości to ten najbardziej stresujący, w końcu wszyscy goście patrzą i obserwują każdy krok. Dobrze, by zająć ich uwagę dobrą piosenką, a najlepiej opowiadającą o miłości. Tu z pomocą wielu parom młodym przyszedł nie kto inny, jak Ed Sheeran!

Jest kilka podstawowych kategorii, którymi kierują się młode pary przy wyborze piosenki na pierwszy taniec, choć oczywiście w zależności od pary są one nieco inne. Najczęstsze to: spokojna melodia, subiektywna ocena „podoba mi się”, a także tekst, który powinien młodych chwycić za serce. Te wszystkie kryteria w większości spełniają utwory Eda Sheerana.

Thinking out loud

To piosenka, do której teledysk już wprawia w osłupienie! Powabnie wijąca się tancerka i Ed Sheeran tańczący w pięknej, pałacowej sali w rytm utworu „Thinking out loud” to obrazek, w którym zakochało się setki par młodych! Wiele z nich postanowiło iść w teledyskowe ślady i stylizowały swoją choreografię na pierwszy taniec właśnie na tę, którą widzimy w filmie. W końcu – ten układ robi wrażenie!

Reklama
Reklama

Wrażenie jednak poza warstwą taneczno-wizualną robi także warstwa tekstowa piosenki. Która sugeruje nam, że miłość – o której śpiewa Ed – to ta, która nigdy się nie skończy, która akceptuje proces starzenia, zmarszczki, a wciąż dojrzewa i jest jeszcze silniejsza. W końcu na ślubie młoda para mówi do siebie: „ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że cię nie opuszczę aż do śmierci”. Ta piosenka jest tak naprawdę kontynuacją tej przysięgi wyrażoną przez muzykę.

Ale ja, kochanie, będę cię kochał,
aż będziemy mieli po 70 lat,
kochanie, moje serce będzie nadal kochać tak mocno
jak wtedy kiedy miałem lat 23
Myślę o tym, jak ludzie zakochują się nieodgadnionymi sposobami
Może to tylko dotyk dłoni
Oh, ja, zakochuję się w tobie każdego dnia
I po prostu chcę ci powiedzieć, że jestem

Perfect

„Perfect” to chyba najczęściej wybierana przez pary piosenka na pierwszy taniec w ostatnim pięcioleciu. Na YouTube można znaleźć wiele choreografii do nauki, a także w wykonaniu młodych par. Trzeba przyznać, że utwór jest niezwykły i wprawia młodych i ich gości w miłosny nastrój.

Reklama
Reklama

Nie bez powodu „Perfect” jest to najczęściej wybierany utwór na pierwszy taniec. Należy wsłuchać się w tę melodię, która pozwala przenieść się w zupełnie inne miejsce, nieodkryte w swoim sercu. Piosenka opowiada o historii miłości dwojga ludzi, którzy znają się od dziecka, a ich miłość rozkwita z roku na rok. Ale co piękne dla tego utworu – pomimo młodego wieku planują wspólną przyszłość – rodzinę, dom, dzieci. A w końcu ślub to taki moment, gdy młodzi zdecydowali się właśnie na ten krok, a ich wspólna przyszłość właśnie się zaczyna.

Cóż, znalazłem kobietę,
Silniejszą niż ktokolwiek kogo znam
Ona dzieli ze mną marzenia,
mam nadzieje że pewnego dnia będę dzielić z nią dom
Znalazłem miłość, by nieść więcej niż tylko moje sekrety
By nieść miłość
By nieść nasze dzieci

„Photograph”

„Zachowajmy tę miłość na fotografii” – mówi piosenka Eda Sheerana. Dzień ślubu to niewątpliwie jeden z takich momentów, które pary chcą mieć uwiecznione na fotografii. W tym także swój pierwszy taniec, który często wykonują także w rytm wspomnianego utworu.

Reklama

Wbrew pozorom „Phorograph” to historii miłości, ale nie tak wyidealizowanej. Ed Sheeran mówi w niej, że w miłości można się zranić, można sprawić sobie przykrość, coś może się nie układać, a mimo to ważne, by nie odchodzić od siebie za daleko. Ważne, by zatrzymać dobre wspomnienia i pamiętać o nich w trudnych chwilach. „Miłość może leczyć”, dlatego wszelkie rany, które niewątpliwie podczas wspólnego życia się pojawią – można zabliźnić!

Miłość może leczyć
Miłość może uzdrowić Twoją duszę
I to jest jedyna rzecz Którą znam znam
Przysięgam, że będzie łatwiej
Pamiętaj o tym każdą swoją cząstką
I to jest jedyna rzecz, która zabierzemy umierając

To tylko trzy, najpopularniejsze propozycje na pierwszy taniec od Eda Scheerana. Trzeba przyznać, że w jego twórczości jest coś, co chwyta za serce. Chyba przede wszystkim to, że śpiewa on o miłości, która nie umiera, która trwa i jest prawdziwie „Na dobre i złe”. Czyli dokładnie tak, jak ślubujemy na ślubnym kobiercu.

Tłumaczone teksty piosenek pochodzą z serwisu tekstowo.pl

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę