Nasze projekty

280 milionów migrantów żyje na całym świecie. Najwięcej w Europie

Osoby, które wyjeżdżają w poszukiwaniu lepszych warunków życia najchętniej wybierają Europę lub Amerykę.

fot. Juliana Kozoski/Unsplash

Jak wynika z raportu o migracji na świecie, przygotowanego przez włoską Caritas i Fundację Migrantes, 280 milionów osób na całym świecie mieszka poza miejscem swojego pochodzenia.

Raport przedstawia sytuację migrantów w 2020 roku w ujęciu ogólnoświatowym, jak i szereg kwestii dotyczących migracji we Włoszech.

Liczba migrantów w Europie to blisko 87 milionów, natomiast w Ameryce Północnej 59 milionów. Do Afryki Północnej i na Bliski Wschód wyemigrowało łącznie 50 milionów osób.

Reklama

Przez ostatnie 20 lat zacznie wzrosła liczba migrantów w rejonach dotkniętych kryzysami humanitarnymi, m.in. konfliktem syryjskim, który spowodował napływ 9 mln uchodźców i azylantów.

W Europie całkowity wzrost wyniósł 30 mln, zaś w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie około 29 mln.

Najwięcej osób nadal wyjeżdża do USA

Niezmiennie, do Stanów Zjednoczonych przybywa najwięcej obcokrajowców – w 2020 roku przyjechało 51 milionów osób, co daje 18 procent wszystkich ludzi na świecie.

Reklama

Za nimi plasują się Niemcy z 16 milionami, Arabia Saudyjska z 13 milionami, Federacja Rosyjska z 12 milionami i Wielka Brytania z 9 milionami.

Spośród 20 najpopularniejszych kierunków 17 to kraje o wysokim, średnim lub wysokim dochodzie, z których większość znajduje się w Europie.

Dane dotyczące największej liczby przymusowych migrantów wskazują na bardzo spolaryzowaną rzeczywistość w dwóch obszarach globu: na Bliskim Wschodzie i w Ameryce Południowej. Jedna piąta zarejestrowanych na świecie przesiedleńców pochodzi z Syrii (6,7 mln), a jedna szósta z Palestyny (5,7 mln), a ponad 4 mln z Wenezueli.

Reklama

kh/VaticanNews/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę