Nasze projekty

Franciszek o migrantach: to nie liczby, ale konkretne twarze doświadczonych ludzi

W czasie spotkania z prefektami włoskich miast papież Franciszek podkreślił, że jednym z najważniejszych wyzwań, którym trzeba stawić czoło, jest napływ migrantów.

Fot. Bob Wilson/Cathopic

Papież wskazał, że nie jest to łatwe zadanie, ponieważ ich trosce powierzone są osoby mocno doświadczone i na wieloraki sposób poranione, które dochodzą do siebie po różnego rodzaju straszliwych traumach. To są konkretne twarze a nie liczby – przypomniał Franciszek.

Słyszeliśmy o łagrach w niektórych krajach Afryki Północnej, gdzie ci, którzy chcą przybyć do Europy, są traktowani jak niewolnicy, są torturowani, a nawet zabijani. Otrzymaliście żmudne zadanie zorganizowania na terytorium ich przyjęcia, opartego na integracji i konstruktywnym włączeniu w lokalną tkankę – mówił papież.

Wskazał, że prefekci nie mogą pozostać pozostawieni samym sobie w tym zadaniu wspierania migrantów w podstawowych potrzebach, a jednocześnie słuchania obaw i napięć, które mogą być generowane wśród mieszkańców, a także interweniowania, gdy pojawiają się sytuacje nieporządku i przemocy.

Reklama

Musimy być ostrożni. Migrantów należy przyjmować, towarzyszyć im, promować i integrować – przypomniał papież.

ZOBACZ TEŻ: Potrzeba reformy systemu finansowania Kościoła

kh, KAI, Vatican News/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę