Nasze projekty

10 ton pomocy humanitarnej trafiło do Bejrutu

Caritas Polska dostarczyła do zrujnowanego wybuchem Bejrutu 10 ton produktów - na pokładzie samolotu znalazła się m. in. żywność, środki higieniczne czy termometry bezdotykowe.

Ponad miesiąc temu w dzielnicy portowej Bejrutu doszło do zapalenia i potężnego wybuchu środków chemicznych. Caritas Polska już następnego dnia rozpoczęła organizację pomocy humanitarnej dla mieszkańców zniszczonego miasta, a 10 września br., dzięki pomocy Ministerstwa Obrony Narodowej, przekazała pomoc materialną. 10 ton produktów, takich jak maseczki, termometry bezdotykowe, środki higieniczne i żywność o przedłużonej trwałości, przetransportował statek powietrzny Hercules C-130. Samolot z darami i delegacją Caritas Polska na pokładzie wystartował o godz. 8:00, a pięć godzin później bezpiecznie wylądował w zniszczonym wybuchem mieście. Pomoc humanitarna została sprawnie rozładowana i przekazana Caritas Liban. Mimo kolejnego pożaru w Bejrucie, który wybuchł w czwartek w jednym z magazynów, członkom delegacji i załodze samolotu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Wszyscy szczęśliwie powrócili do kraju tego samego dnia w godzinach wieczornych.

4 sierpnia w bejruckim porcie wybuchły 3 tony saletry. W wyniku eksplozji zginęło blisko 200 osób, a ponad 6 tys. zostało rannych. Duża część miasta została kompletnie zniszczona, 300 tysięcy ludzi zostało bez dachu nad głową.

Mieszkańcy Bejrutu wciąż potrzebują pomocy w powrocie do normalnego życia. Można ich wesprzeć za pośrednictwem Caritas Polska:

Reklama
  • Dokonując wpłaty na stronie caritas.pl/bejrut 
  • Wpłacając dowolną kwotę na konto nr 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 (tytuł wpłaty: BEJRUT)
  • Wysyłając SMS o treści BEJRUT pod numer 72052 (koszt 2,46 zł).

 

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę