Nasze projekty

Spłonął magazyn z paczkami Caritas. To wynik nocnego ataku na Lwów

"W wyniku nocnych ataków na Lwów spłonął magazyn, do którego wczoraj dotarła pomoc humanitarna Caritas Polska. W transporcie znajdowały się 33 palety PACZEK DLA UKRAINY, które miały trafić do 660 rodzin" - przekazała Caritas Polska.

fot. Caritas Polska/Twitter

Wraz z magazynem Caritas-Spes Ukraina we Lwowie spłonęło 300 ton darów, liczba równa 15 transportom humanitarnym. Magazyn był strategicznym miejscem umożliwiającym rozładowywanie, przechowywanie transportów i dalszą dystrybucję pomocy humanitarnej na terenie całej Ukrainy.

Lwów został zaatakowany przez drony Shahed, które trafiły w wiele obiektów cywilnych m.in. został zaatakowany magazyn Caritas Spes Ukraina, zlokalizowany na bazie firmy Fakro. Korzystaliśmy z niego przez ponad półtora roku. Cała pomoc była stąd transportowana na wschód Ukrainy. Wskutek tego nocnego ataku wszystko zostało zniszczone. Cała pomoc, ponad 15 tirów pomocy, cała produkcja firmy Fakro, wszystko spłonęło w jednej chwili – powiedział bp Edward Kawa, biskup pomocniczy archidiecezji lwowskiej.

Dziękujemy Bogu, że nie ma ofiar pośród pracowników czy ochroniarzy. Ale jak widzimy, Federacja Rosyjska, w chwili obecnej, tak jak od początku wojny, atakuje obiekty cywilne, nawet pomoc humanitarną. Prosimy wszystkich o to, byście nam pomogli, żebyśmy mogli dalej kontynuować naszą pomoc, byśmy mogli wspierać ofiary tej wojny. Jak widzimy, w tej chwili nie ma na Ukrainie bezpiecznego miejsca. Nawet Lwów stał się miejscem zagrożonym, niebezpiecznym. Jeszcze raz wszystkim za pomoc dziękuję i proszę o modlitwę.

W związku z zaistniałą sytuacją Caritas Polska uruchamia działania pomocowe i ogłasza zbiórkę dla najbardziej potrzebujących. Wsparcia można udzielić:

Reklama
  • wpłacając dowolną kwotę na konto 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 (z dopiskiem UKRAINA)
  • przekazując wpłatę poprzez stronę caritas.pl
  • wysyłając SMS o treści UKRAINA pod numer 72052 (2,46 zł z VAT).

kh, caritas.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę