Nasze projekty

W sobotę Dzień Dobra, czyli święto Caritas. Wystąpi zespół Owca, odbędą się festyny i warsztaty

Dzień Dobra to święto wolontariuszy i pracowników Caritas oraz ich podopiecznych, w ramach którego odbędą się liczne festyny, warsztaty i koncerty, m.in. zespołu Owca w warszawskim kościele Wszystkich Świętych.

fot. dziendobra.pl/Caritas

Każdego dnia ponad 1000 placówek Caritas pomaga ludziom od poczęcia aż do śmierci, w przeróżnych sytuacjach życiowych – to m.in. 60 okien życia, 100 świetlic dla dzieci potrzebujących, 60 warsztatów terapii zajęciowej, 80 schronisk i jadłodajni, ponad 700 punktów wydawania żywności oraz 32 centra pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Jest to pomoc cicha i codzienna – powiedziała Małgorzata Jarosz-Jarszewska zastępca dyrektora Caritas Polska.

Dzień Dobra to święto wolontariuszy i pracowników Caritas oraz ich podopiecznych, w ramach którego w sobotę 22 kwietnia zaplanowano liczne wydarzenia w około 400 miejscach w Polsce – pikniki, festyny, warsztaty, koncerty.

O godz. 10:00 w podwarszawskim Józefowie wyruszy Bieg Charytatywny, natomiast o godz. 19:00 w kościele Wszystkich Świętych w Warszawie – odbędzie się koncert zespołu Owca.

Reklama

Na placu Litewskim w Lublinie odbędzie się piknik rodzinny i koncert zespołu Małe TGD a w auli seminarium duchownego we Włocławku – uroczyste podziękowanie wolontariuszom Caritas, a następnie słodki poczęstunek i zabawa w ogrodach seminaryjnych.

Dzień Dobra to również radosne świętowanie Niedzieli Bożego Miłosierdzia, która jest świętem patronalnym Caritas, największej charytatywnej organizacji pozarządowej w Polsce.

Więcej informacji na stronie dziendobra.pl.

Reklama

kh, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę