Nasze projekty

„Zdrowa i chora pobożność”. Jak kształtować duchowość?

Jakie zagrożenia czy iluzje niszczą naszą duchowość? Jak ją właściwie kształtować? Te i podobne kwestie zostaną podjęte podczas kolejnego wykładu z cyklu „Duchowość dla Warszawy”.

fot. jcomp/freepik.com

Życie duchowe chrześcijanina powinno opierać się na solidnych fundamentach. Zdrowa pobożność nie jest jednak czymś oczywistym i powszechnym. Łatwo tu o różne odchylenia, które bywają często niezauważone czy bagatelizowane.

Pobożność można rozumieć jako stosunek człowieka do Boga w ogóle, a także jako akty, w których się ten stosunek wyraża. Powinna zatem opierać się na tym, kim jest Bóg i kim jest człowiek. Jakie są oznaki zdrowej pobożności, a co za tym idzie, duchowości, a co powinno budzić nasz niepokój? Jakie zagrożenia czy iluzje niszczą naszą duchowość? Jak ją właściwie kształtować?

ZOBACZ: „Usłyszałem, że Bóg mnie kocha, walczy i mnie chce”. Poznaj historię Bartka Krakowiaka z filmu “Powołany 2”

Reklama

Te i podobne kwestie zostaną podjęte podczas wykładu „Zdrowa i chora pobożność. Czyli o kształtowaniu naszej duchowości”, który wygłosi o. dr Wit Chlondowski OFM.

Wykład odbędzie się 14 marca (czwartek) o godzinie 19.00 w auli Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi (ul. Krakowskie Przedmieście 66). Wstęp na wydarzenie jest wolny.

materiały prasowe

Na kontynuację cyklu „Duchowość dla Warszawy” zapraszają organizatorzy Akademia Katolicka w Warszawie we współpracy z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Reklama

„Duchowość dla Warszawy” to cykl wykładów otwartych dla mieszkańców stolicy, jakie rozpoczął w 2016 roku Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie (dziś: Akademia Katolicka w Warszawie). 

materiały prasowe, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę