Nasze projekty

Opowieści Biblijne w wersji online – dla dzieci i nie tylko

12 odcinków Opowieści Biblijnych z komentarzem opublikują na kanale YouTube Oratorium im. św. Jana Bosko przy Bazylice NSJ i Teatr Oratorium w Warszawie. Cykl katolickich audycji internetowych wystartował 12 lipca i potrwa do końca września.

Każdy odcinek to opowieść, którą czytają znani aktorzy teatralni i filmowi, związani z Teatrem Oratorium. W projekcie biorą udział m.in. Ewa Dałkowska, Halina Łabonarska, Radosław Pazura, Marcin Kwaśny, Dariusz Kowalski. Słuchowisku towarzyszą także obrazy malowane na piasku przez Magdalenę Suszek-Bąk oraz muzyka Wojciecha Kostrzewy. Dodatkowo każdy temat omawia także duchowo ks. Kamil Piaszczak, który odpowiada na pytania dotyczące prezentowanej opowieści. Za scenariusz i reżyserię serii odpowiada Jarosław Witaszczyk. Opiekę merytoryczną nad całością piastuje ks. Stanisław Szczodrowski SDB.

Twórcy wyjaśniają, że audycje te to przystępna forma edukacji religijnej dla dzieci, odbiorcami jednak mogą być także osoby starsze. Projekt ten dedykowany jest osobom, które z racji epidemii mają ograniczoną możliwość formacji w parafii i odczuwają potrzebę zadbania o życie duchowe. Opowieści Biblijne on-line to możliwość spotkania z Jezusem Chrystusem w Słowie Bożym i przekazanie dzieciom słów Ewangelii w sposób atrakcyjny, komunikatywny, zrozumiały dla nich. To także propagowanie kultury chrześcijańskiej, ewangelizacja i edukacja poprzez nowe media.

Pierwszy z 12 odcinków to „Opowieść o stworzeniu świata”, czytana przez Ewę Ziętek. Kolejną, ”Opowieść o Jezusie nauczycielu”, przeczyta w niedzielę, 19 lipca, Marcin Kwaśny.

Reklama
Reklama

Reklama
Reklama

os, KAI/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite