Nasze projekty

Kard. Ryś poświęcił pokarmy w… przedszkolu. Wziął udział w świątecznym spotkaniu

Kard. Grzegorz Ryś odwiedził przedszkole Sióstr Służebniczek NMP w Łodzi. Obejrzał tam przygotowane przez dzieci wielkanocne przedstawienie, a później poświęcił przygotowane świąteczne koszyczki.

fot. Archidiecezja Łódzka/youtube.com

W Wielką Środę kard. Grzegorz Ryś uczestniczył w poświęceniu pokarmów oraz przedstawieniu wielkanocnym w Przedszkolu Sióstr Służebniczek NMP w  Łodzi. Prawdę o Zmartwychwstaniu Chrystusa przedstawiły dzieci z grupy Bożych Słoneczek. Dzieci odegrały sceny ukazujące pusty grób, spotkanie niewiast z aniołem oraz Jezusa z Apostołami.

Panie Jezu dziękujemy Ci za Święta Wielkanocne, które nadchodzą. Dziękujemy Ci za to, że możemy je przeżywać nie tylko w kościele, ale też w domu. Możemy je przeżywać nie tylko przy ołtarzu, ale też przy stole. Dziękujemy ci Jezu za to, że będziesz razem z nami przy tym stole siedział i że możemy od Ciebie wziąć pokarmy, które nam przypominają Twoją obecność, dlatego prosimy Cię abyś je teraz pobłogosławił – powiedział do zgromadzonych dzieci i ich rodziców kard. Ryś w trakcie błogosławieństwa wielkanocnych koszyczków.   

ZOBACZ>>> Modlitwa, która daje odpust zupełny w Wielki Piątek

Reklama

Siostra dyrektor Małgorzata Ochęduszko złożyła wszystkim wielkanocne życzenia. Życzę wiary, nadziei i miłości oraz aby ten czas był czasem zatrzymania się przed Jezusem, a także okazją do odpowiedzi na dwa pytania, które nam zadał Ksiądz Kardynał podczas rekolekcji: kim jestem i kim jest dla mnie bliźni? Myślę, że to są piękne pytania, na które odpowiedzi znajdziemy w sercu, przy Jezusie – powiedziała siostra.

Siostra prowincjalna Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP Anna Potręć podkreśliła, że przede wszystkim należą się wielkie gratulacje i podziękowania dla dzieci i całego personelu za pięknie przedstawioną nowinę o Zmartwychwstaniu Jezusa i życzyła wszystkim trwałej i prawdziwie Bożej radości.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę