Nasze projekty

Muniek Staszczyk: ludzie lubią generalizować, a ja poznałem świetnych duchownych

"Kościół musi się oczyścić. Ale wielokrotnie w swojej historii był w kryzysie i wielokrotnie z niego wychodził" - mówił Muniek Staszczyk podczas spotkania ze studentami we Wrocławiu, jak donosi "Gość Niedzielny".

fot. RMF24/YouTube

Lider zespołu T.Love podzielił się świadectwem wiary podczas spotkania ze studentami duszpasterstwa akademickiego „Maciejówka” we Wrocławiu. Staszczyk wielokrotnie, publicznie przyznawał się do swojej wiary, co – zdaniem studentów – nie jest proste w obecnych czasach. Artysta podkreślił, że „Kościół sobie zaszkodził” i „musi się oczyścić”. Ale wielokrotnie w swojej historii był w kryzysie i wielokrotnie z niego wychodził – mówił, cytowany przez „Gościa Niedzielnego”.

Staszczyk zauważył jednak że „ludzie lubią generalizować i powtarzać, że księża to pedofile” i przyznał, że poznał „świetnych duchownych”, zarówno diecezjalnych, jak i zakonnych. To nie pierwszy raz, gdy odniósł się do „stygmatyzacji” duchowieństwa, ponieważ w rozmowie ze Stacją7 podkreślał: Na każdy przykład księdza pedofila, pijaka, czy księdza, który ma czterysta kochanek, mogę dać przykład dobrego, mądrego zakonnika czy księdza. Ludzie jak owce tak od razu wszystkich stygmatyzują.

PRZECZYTAJ: Muniek Staszczyk: „Kumplostwo” z Chrystusem to najlepsza propozycja

Reklama

Młodzi zapytali również o to, jak mu się współpracowało z Dawidem Podsiadło, który jakiś czas temu deklarował chęć dokonania apostazji, czyli całkowitego odejścia z Kościoła. Staszczyk zapewnił, że „na pewno trzeba się za niego modlić”, a współpracowało im się „bardzo dobrze”.

Życie to jest nauka. Niczego bym nie zmienił – mówił zapytany o to, czy coś zmieniłby w swoim życiu.

Staszczyk przyznał, że nikogo nie przekonuje w kwestiach wiary, ale – jak przyznawał też wcześnie – w innej rozmowie: „kumplostwo” z Chrystusem to najlepsza propozycja. Nie myślcie, że Kościół to jest tylko obciach i przeżytek. Nikt nikogo nie przymusza do Chrystusa, jesteście wolni, ale spotkanie Go może być momentem przełomowym dla Was! – mówił.

Reklama

Gość Niedzielny, kh/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę