Nasze projekty
fot. Priscilla Du Preez/ Unplash

Ks. Kowalski: głoszenie nie jest łatwe. Jeśli Jezus został odrzucony, podobnie będzie z uczniami

"Zadaniem proroka jest bycie obecnym wśród ludzi, którzy nawet nie chcą słuchać słowa Bożego, ale trwanie przy nich. To też misja chrześcijanina w tym świecie. Bez względu czy ludzie chcą słuchać Pana Boga, czy będą się nawracać dzięki nam, to musimy być obecni" - mówił ks. Marcin Kowalski, współautor książki "Jutro Niedziela, w poranku Siódma9.

Reklama

Biblista opowiedział słuchaczom o niedzielnych czytaniach i ich przesłaniu dla życia chrześcijanina. Fragment ewangelii pokaże Jezusa, który po przybyciu do Nazaretu naucza w synagodze, ale zostaje odrzucony przez swoich rodaków.

To trochę powtórka z Ezechiela, któremu Bóg także mówił, że nie będzie łatwo. Nikt zresztą nie zapowiada, że głoszenie słowa Bożego, to łatwa misja. Może być tak, że nie będą nas słuchać i odrzucą. Jeśli odrzucili Jezusa, prześladowali mistrza, słyszymy w ewangelii św. Jana, to to samo będzie się działo z uczniami – mówił ks. Kowalski.

„Trzeba dużo wrażliwości, aby głosić słowo Boże nie z góry”

Wszyscy doskonale znają tam Jezusa i chcą żeby pozostał „ich dobrze znanym chłopakiem, bo nie znoszą tonu, w którym zaczyna uczyć jako prorok”. Nie znoszą tego tonu, w którym zaczyna przekazywać słowo Boże, zaczyna być dla nich mistrzem. To często może nam się zdarzać w rodzinach, w naszym środowisku, gdzie potrzeba także dużo wrażliwości, aby głosić słowo Boże nie z góry – Jezus tego nie robił. A jednak mierzymy się z tym, że jesteśmy tylko dobrymi starymi znajomymi, więc jak może w nas działać ta łaska Boża – tłumaczył biblista.

Reklama
Reklama

Co jest misją chrześcijanina?

Zadaniem proroka jest bycie obecnym wśród ludzi, którzy nawet nie chcą słuchać słowa Bożego, ale trwanie przy nich by wiedzieli, że jest obok nich prorok. Jest to też misja chrześcijanina w tym świecie. Bez względu czy ludzie chcą słuchać Pana Boga, czy będą się nawracać dzięki nam, to musimy być obecni. Ta misja polega na tym, by wiernie być i pokazywać, że na tym świecie jest ktoś jeszcze, dla kogo warto żyć. Istnieje jakaś obecność, jakiś głos zapraszający nas do szczęścia – powiedział.

kh/Siodma9/Stacja7

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę