Nasze projekty

Dobre słowo dla chorego. Wolontariusze piszą listy do pacjentów szpitali i hospicjów

Do pacjentów szpitali i hospicjów m.in. w Kielcach i Jędrzejowie trafią kartki z życzeniami przygotowane przez wolontariuszy Fundacji "Dr Clown". To efekt akcji "Wszystkiego dobrego dla chorego", organizowanej z okazji Światowego Dnia Chorego.

W akcję może się włączyć każdy chętny w geście solidarności i życzliwości wobec chorych.

Kartki, które trafią do pacjentów, są wyjątkowe – mają formę pięknie zdobionych laurek. W tym roku, oprócz wolontariuszy z Kielc, o wsparcie w pisaniu życzeń fundacja poprosiła studentów Wzornictwa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, którzy zadbają o wyjątkową szatę graficzną życzeń.

Jak informuje Anna Suchoń-Jasik, koordynatorka inicjatywy w Kielcach, kartki trafią do Hospicjum Stacjonarnego przy Szpitalu Specjalistycznym w Jędrzejowie oraz Hospicjum im. św. Matki Teresy w Kielcach, prowadzonego przez Caritas kielecką. Życzenia zostaną przekazane pacjentom za pośrednictwem pracowników obu placówek.

Reklama
Reklama

Jeśli ktoś chciałby się dołączyć do inicjatywy, może to zrobić za pomocą Facebook’a – Fundacja „Dr Clown” Region Świętokrzyskie. Życzenia zostaną przepisane z wiadomości i przekazane chorym. Można się także kontaktować z pracownikiem fundacji pod numerem telefonu 784 399 253.

Co roku w akcję „Wszystkiego dobrego dla chorego” włącza się coraz więcej miejscowości. W tym roku, oprócz Kielc, odbędzie się ona także m.in. w Białymstoku, Częstochowie, Gdańsku, Gdyni, Krakowie, Opolu, Radomiu, Szczecinie i Warszawie.

W ubiegłym roku do kilkuset chorych przebywających w kilku świętokrzyskich szpitalach trafiło kilkaset listów z życzeniami.

Reklama
Reklama

W Kielcach akcja jest organizowana jest po raz piąty.

KAI, zś/Stcja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę