Nasze projekty

Papież do wolontariuszy: jesteście siłą Kościoła

"Wy, wolontariusze, jesteście siłą Kościoła, jesteście wymiarem misji Kościoła, bo idziecie tam i swoim wolontariatem podtrzymujecie wiele działań Kościoła. Nie lękajcie się" - powiedział papież do wolontariuszy i wolontariuszek Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariuszy.

fot. M. Mazur / Episkopat.pl

Ojciec Święty zwrócił uwagę, że udział w wolontariacie jest podyktowany pragnieniem serca, by służyć drugiemu i poświęcić swoje życie dla innych.

Jedną z rzeczy, która najbardziej mnie porusza, gdy odwiedzam niektóre kościoły, jest siła wolontariuszy. Tak, jest biskup, ksiądz, siostry zakonne, świeccy i cała reszta. Ale wolontariat to coś innego, wolontariat to siła zakłócająca, w cudzysłowie, to wychodzenie poza schemat, to łączenie się w celu osiągnięcia czegoś. Wolontariat ma w sobie tę wytrwałość, by nieść coś naprzód – podkreślił papież.

Podał przykład wolontariatu z chorymi. Są mężczyźni i kobiety, którzy czuwają przy nich przez cały dzień, w wolnym czasie pracują z chorymi. Wolontariat to łaska od Boga. Proszę, angażujcie się w niego z mocą. Wy, wolontariusze, jesteście siłą Kościoła, jesteście wymiarem misji Kościoła, bo idziecie tam i swoim wolontariatem podtrzymujecie wiele działań Kościoła. Nie lękajcie się. Dziękuję za Waszą ofiarność, ofiarność każdego wolontariusza i wolontariuszki – powiedział Franciszek.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę