Nasze projekty

„Przybliżyć sylwetki kapelanów Powstania Warszawskiego”. Muzeum Mt 5,14 zaprasza na kolejną edycję projektu „Będziesz miłował”

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego Mt 5,14 zaprasza wszystkich chętnych do udziału w IV edycji wolontariackiego projektu edukacyjnego pt. „Będziesz miłował”, którego celem jest przybliżanie i upamiętnienie sylwetek kapelanów Powstania Warszawskiego. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 15 lipca.

materiał prasowe Muzeum Mt 5,14

Projekt jest kontynuacją akcji edukacyjnej „Będziesz miłował…” rozpoczętej w 2019r. podczas której wolontariusze we współpracy z harcerzami opowiadali warszawianom i turystom wojenne losy ks. Stefana Wyszyńskiego, patrona Muzeum, który był kapelanem Zgrupowania AK Kampinos podczas powstania warszawskiego. Z powodu pandemii formuła projektu została zmieniona, a działania przeniesione do sieci, dzięki temu wolontariusze z każdego zakątka Polski mogli zaangażować się w akcję.

Celem projektu jest przybliżanie i upamiętnienie sylwetek kolejnych kapelanów Powstania Warszawskiego. Dla organizatorów istotne jest, aby wolontariusze mogli poszerzyć swoją wiedzę historyczną i rozwinąć umiejętności cenione na rynku pracy (praca w zespole, wyszukiwanie informacji, praca projektowa).

Do tej pory opracowano już 23 biogramy

Do tej pory w trakcie trzech edycji projektu wolontariusze opracowali 23 biogramy. Poza tym do każdego z nich przygotowali wirtualne spacery po warszawskich miejscach związanych z działalnością kapelanów. Dodatkowo w ubiegłym roku oprócz przygotowywania nowych biogramów w języku polskim, wolontariusze zaczęli tworzyć też wersję angielską.

Reklama

Wolontariusze Muzeum właściwe prace rozpoczną tradycyjnie 1 sierpnia. Dla ochotników Organizatorzy przygotowali bogaty program szkoleń (metodologiczne, infobrokerskie) i wykładów (historyczne). Aby wolontariusze mogli lepiej wczuć się w atmosferę projektu będzie możliwość odbycia wspólnego spaceru śladami jednego z kapelanów. Na każdym etapie projektu wolontariusze będą mogli liczyć na opiekę mentorów. Działania trwają 63 dni, a finał zawsze ma miejsce w rocznicę zakończenia powstania warszawskiego.

Z uwagi na specyfikę projektu projekt dedykowany jest osobom powyżej 17 roku życia niezależnie od miejsca zamieszkania.

Wszelkie dodatkowe informacje dostępne są na stronie >>>TUTAJ>>> lub pod numerem telefonu +48 575 954 358.

Reklama

pa, materiały prasowe/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę