Dom Powstańców Warszawskich szuka wolontariuszy. „To zaszczyt i przywilej”

Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich szuka wolontariuszy. To okazja do tego, żeby spotkać się ze świadkami wojennej historii i pomóc im w codziennym życiu.

Fot: Facebook.com/@DomPowstancowWarszawskich

Dom powstańców to miejsce dziennego pobytu dla weteranów. Zapewnia seniorom opiekę, animację zajęć, ciepłe posiłki, ułatwiony dostęp do rehabilitacji, zajęcia gimnastyczne, terapię psychologiczną, poradnictwo, ale także wspólną rozrywkę i warsztaty integracyjne.

Placówka szuka właśnie wolontariuszy, którzy będą chętni pomóc bohaterom. „Jesteśmy ostatnią generacją, która ma szansę na kontakt ze świadkami naszej wojennej historii. Wolontariat w Domu Wsparcia to zaszczyt i przywilej, który daje wiele radości i satysfakcji! Poszukujemy energicznych i empatycznych osób do działania na różnych płaszczyznach w różnych porach”.

Reklama
Reklama

Zadaniem wolontariuszy będzie m.in.: rozwożenie posiłków, pomoc w Domu Wsparcia, spacery z Powstańcami, odwiedziny, czy pomaganie w wizytach u lekarza.

Jeżeli ktoś chce się zgłosić, to może przesłać e-mail na adres: dom.wsparcia@monopolpraski.pl. W zgłoszeniu trzeba podać swój numer telefonu.

ag/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę