Nasze projekty

Benedyktynki sprzedają karpie i świąteczne potrawy. W ten sposób chcą zarobić na remont opactwa

Benedyktynki ze Staniątek oferują już, jak co roku możliwość zakupu karpi, wypieków i potraw świątecznych na stoły bożonarodzeniowe. To forma kwesty na remont i ogrzanie zabytkowego opactwa.

fot. Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach/facebook.com

Karpie pochodzą ze stawów przepływowych znajdujących się na terenie opactwa, w których prowadzona jest ekologiczna hodowla karpi. Są one karmione pszenicą i kukurydzą, dlatego co roku cieszą się dużym uznaniem – mówi matka ksieni, Stefania Polkowska.

Oprócz nich w opactwie można nabyć również wypieki i inne potrawy na świąteczne stoły. Polecamy uszka z grzybami i pierogi z kapustą i grzybami, sernik, makowiec, piernik, dżemy i powidła, miody oraz wiele innych słodkości – zachęca s. Polkowska.

PRZECZYTAJ: 133 Msze w intencji kanonizacji królowej Izabeli I. Skąd to poruszenie ponad 500 lat po jej śmierci?

Reklama

Jak można zakupić potrawy?

Potrawy można nabywać wyłącznie w opactwie benedyktynek od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00-16:30. Sprzedaż odbywa się na podwórzu opactwa. Wejście możliwe jest czarną bramą od ulicy Klasztornej. Natomiast z uwagi na duży ruch kołowy prosimy o nieparkowanie samochodów wzdłuż muru, ale na parkingu znajdującym się u zbiegu ulic Klasztorna i kard. Stefana Wyszyńskiego – podkreśla matka ksieni.

Chcemy własną pracą zarobić na utrzymanie, więc to forma kwestowania na nasz klasztor. Dlatego z serca dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, których codziennie obejmujemy modlitwą – dodaje mniszka.

Informacje dotyczące sprzedaży można uzyskać pod numerem telefonu 12 281 80 58 lub 507 677 825 bądź na stronie internetowej www.benedyktynki.eu.

Reklama

Klasztor mniszek w Staniątkach został założony prawdopodobnie w 1216 r. Ten najstarszy klasztor benedyktynek w Polsce ufundował Klemens Jaksa Gryfita dla swojej córki Wizenny. Rozporządzeniem prezydenta Polski Andrzeja Dudy opactwo św. Wojciecha mniszek benedyktynek w Staniątkach stało się w maju 2020 r. pomnikiem historii. W ten sposób staniątecki zespół klasztorny został uznany zabytkiem o wyjątkowej wartości dla kultury narodowej.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę