Nasze projekty
Reklama
fot. Damian Żurawski/ Twitter.com

9-letnia Kasia sprzedawała przetwory, by zebrać pieniądze na operację. Już nie musi! „Sprawiliście prawdziwy cud!”

Na operację 9-letnia Kasia potrzebowała ogromnej sumy pieniędzy. Wraz z mamą postanowiły sprzedawać własne przetwory. Jednak od niedzieli już nie muszą! Cała kwota - i to z nawiązką - została zebrana w kilkanaście godzin. A to za sprawą kilku dobrych serc, które nagłośniły jej historię w mediach społecznościowych.

Kasia ma 9 lat. Od urodzenia cierpi na bardzo rzadką chorobę dysplazję diastroficzną, która zaburza rozwój chrząstki i kości, a to powoduje zniekształcenia stawów i utrudnione poruszanie się. Poza tym cierpi także na inne schorzenia: ma wrodzoną wadę serca, stopy końsko-szpotawe, a także dodatkowy półkręg w części piersiowej kręgosłupa oraz skoliozę.

Dziewczynka przeszła już kilkanaście operacji, które miały ułatwić poruszanie. Jednak potrzebna jest kolejna, której koszt to około 646 tysięcy złotych. W związku z tak ogromną potrzebną sumą, mama Ksi zdecydowała się założyć zbiórkę na siepomaga.pl. Oprócz tego wspólnie z córką robiły i sprzedawały przetwory.

O dziewczynce zrobiło się głośno za sprawą Damiana Żurawskiego, radnego z Sosnowca. W sobotę na swoim profilu na Twitterze opublikował post, w którym zachęcał do wsparcia dziewczynki. Rozmawiałem z mamą Kasi przez telefon i zapytałem, czego by sobie życzyła na Mikołaja. Jej odpowiedź trafia prosto w serce: „Marzy o tym, aby zbiórka zakończyła się i mogła spędzać jak najwięcej czasu ze swoimi rodzicami, którzy dwoją się troją, żeby ją uratować” – napisał.

Reklama

Informacja o Kasia rozeszła się na Twitterze nieprawdopodobnie szeroko. Zaledwie po 16 godzinach cała kwota i to jeszcze z nawiązką została zebrana. Do akcji przyłączyli się między innymi koszykarz Marcin Gortat czy dziennikarz Krzysztof Stanowski. Dziewczynka wraz z mamą zrobiły piękną akcję ze sprzedażą tych przetworów, po prostu strzał w dziesiątkę. Ale niech już nie marzną – napisał Krzysztof Stanowski.

Jak się okazało zostało wciąż bardzo dużo przetworów. Jednak Kasia znalazła już dla nich miejsce. Za pośrednictwem Damiana Żurawskiego mają trafić do domów dziecka. Kasia nie będzie musiała już sprzedawać w te zimne dni przetworów, teraz będzie mogła każdą wolną chwilę spędzać ze swoimi rodzicami i bliskimi (…). Sprawiliście prawdziwy cud! – napisał Damian Żurawski.

Reklama

wiadomosci.gazeta.pl, siepomaga.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę