Jak zmienić negatywne myślenie w pozytywne?

Nie od dziś wiadomo, że pozytywne myślenie jest jak magnes - przyciąga to, co dobre. Dobre nastawienie wpływa na samopoczucie, motywację, ocenę sytuacji, odporność na stres. Nie da się jednocześnie myśleć negatywnie i czuć się dobrze.

Reklama

Jak zmienić negatywne myślenie? Oto 3 sposoby na budowanie pozytywnego nastawienia:

1. ZAPANUJ NAD SWOIMI MYŚLAMI
Tutaj jest początek nakręcającej się spirali negatywnego odbioru rzeczywistości. Zaakceptuj negatywną myśl, ale nie pogrążaj się w niej i nie nakręcaj – zamień to przekonanie na pozytywną myśl, która pokaże Ci, że jesteś na dobrej drodze do zmiany tej sytuacji, np. „Dziś w pracy wszystko poszło nie tak, jak chciałam, ale jutro też jest dzień i mam szansę naprawić to, co było nie w porządku”.

2. BĄDŹ WDZIĘCZNY
Praktykowanie wdzięczności to rewelacyjny sposób na odkrycie bogactwa swojego życia i budowanie pewności siebie. Dziękuj za to, co już w życiu Cię spotkało, za to co dobre i za to, co trudne, bo na pewno wiele Cię nauczyło. Doceń to, co masz! Ta praktyka to również świetny sposób na narzekanie, którym niepotrzebnie nakręcamy się nawzajem, próbując niejako udowodnić sobie, kto ma gorzej.

Reklama
Reklama

3. OTACZAJ SIĘ POZYTYWNYMI LUDŹMI
Zgodnie z zasadą „jeśli wejdziesz między wrony…” – wybieraj osoby, które mają na Ciebie pozytywny wpływ i nie ciągną Cię w „dół” w Twoich planach i przekonaniach. Takie osoby są pierwsze do narzekania i niekonstruktywnej krytyki. Jeśli widzisz w swoim najbliższym otoczeniu takie osoby – postaraj się ograniczyć z nimi kontakty. Jednak jeśli wśród nich jest ktoś bardzo Ci bliski i nie chcesz kończyć tej relacji, spróbuj zdobyć się na szczerą rozmowę – może będzie ona dla tej osoby inspiracją do pracy nad nastawieniem.Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę